A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

NOC BIBLIOTEK w Szkole Podstawowej nr 1 w Męcinie

04.10.2019
W bieżącym roku 5 października przypada piąta edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „ZNAJDŹMY WSPÓLNY JĘZYK”. Celem tego przedsięwzięcia jest promocja czytelnictwa oraz bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury. Jest to również okazja do niekonwencjonalnego zaprezentowania przez biblioteki swoich zbiorów. Organizatorem akcji pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Od początku przedsięwzięcie to wspierają również Fundacja ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Instytut Książki. Tym razem akcja inauguruje obchody miesiąca bibliotek szkolnych przypadające na październik.
W Szkole Podstawowej nr 1 w Męcinie Noc Bibliotek obchodzona była po raz drugi. 
Spotkanie, które odbyło się 3 października w godzinach wieczornych, kierowane było do uczniów klas od 4 do 8. Uczestnicy przynieśli ze sobą ulubione książki. Każdy miał możliwość zaprezentowania wybranego tytułu, zachęcając pozostałych do sięgnięcia po daną pozycję. Podczas ponad godzinnej dyskusji okazało się, że wśród przedstawionych utworów znajdują się takie, po które sięgają wszyscy, niezależnie od wieku i preferencji czytelniczych. Szczególny nastrój spotkania podkreślał lampion oświetlający spowitą mrokiem bibliotekę. Niekończące się rozmowy o ulubionych książkach upływały w miłej atmosferze osłodzonej smakowitymi przekąskami.
 
Za sukces akcji można uznać ilość uczestników oraz niezwykle entuzjastyczną reakcję na tego rodzaju przedsięwzięcie. Takie spotkania rozwijają pasje ludzi młodych związane z książką, próbami samodzielnego pisania i chęcią dzielenia się tym z innymi.


Liczba wyświetleń: 393
5

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30