Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Rodzina 500+

Od 2022 roku obsługę programu „Rodzina 500 plus” zacznie przejmować Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Od 1 stycznia 2022 r. wnioski o świadczenie wychowawcze należy składać do ZUS-u.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Limanowej będzie prowadził postępowania wszczęte na wnioski złożone do 31 grudnia 2021 r. oraz sprawy dotyczące świadczeń wychowawczych przyznanych przed 1 stycznia 2022 r. Do 31 maja 2022 r. w Ośrodku będzie również realizowana wypłata świadczeń wychowawczych przyznanych na wnioski złożone przez 1 stycznia 2022 r.


 
Przypominamy, że w nowym okresie świadczeniowym program Rodzina 500 plus obejmuje wszystkie dzieci do 18. roku życia BEZ WZGLĘDU NA DOCHÓD RODZINY. Prawo do świadczenia wychowawczego nie jest już uzależnione od ustalenia alimentów na dziecko od drugiego rodzica w przypadku wniosków składanych przez rodziców samotnie wychowujących dziecko.

Zachęcamy, aby wnioski o przyznanie świadczenia składać online co znacznie przyspieszy rozpatrzenie sprawy. Od 1 lutego 2021 r. można to zrobić poprzez kanał bankowości elektronicznej, portal Emp@tia lub portal ZUS.
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne