A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Insygnia

 Insygnia Gminy podlegają ochronie prawnej.

Uchwała Rady Gminy Limanowa z dnia 25 czerwca 2015 r. W sprawie ustanowienia herbu, pieczęci, flagi i sztandaru gminy Limanowa do zapoznania się TUTAJ: 
Uchwała Rady Gminy Limanowa z dnia 25 czerwca 2015 r.

Zasady stosowania oraz wykorzystywania herbu oraz pozostałych insygniów gminy Limanowa określa uchwała Rady Gminy Limanowa z dnia 23 grudnia 2015 r.
do zapoznania się
 TUTAJ:
Uchwała Rady Gminy Limanowa z dnia 23 grudnia 2015 r.
 
 

HERB
OPIS HERBU:
 
Herb Gminy Limanowa przedstawia w polu czerwonym zielone wzgórze u podstawy, na którym jest złota trąba myśliwska (róg) w pas, z ustnikiem w lewo, ze złotym paskiem zwiniętym w formie pętli. Ponad wzgórzem dwa skrzyżowane miecze, sztychami do góry, o złotej rękojeści, jelcu i srebrnej głowni.
 
Herb jest symbolem społeczności lokalnej Gminy Limanowa i podlega ochronie prawnej. Może być używany wyłącznie w sposób zapewniający im należytą cześć, szacunek oraz powagę, a sposób ich używania nie może godzić w dobre obyczaje i interes Gminy Limanowa.
 
KOLORYSTYKA HERBU:


czerwony        PANTONE 185
                        CMYK c = 0  m = 100  y = 80  k = 0
 
zielony            PANTONE 348
                        CMYK c = 100  m = 0  y = 100  k = 20
 
żółty                PANTONE 116
                        CMYK c = 0  m = 20  y = 100  k = 0
                
kolor żółty i złoty używane są zamiennie, podobnie jak biały i srebrny      
 
POBIERZ PLIK:
 
herb Gminy Limanowa (JPG)
 

FLAGA

 

 
OPIS FLAGI:
Flaga Gminy Limanowa ma postać płata składającego się z trzech pionowych równoległych pasów (słupów): środkowego białego i dwóch bocznych zielonych, o zróżnicowanej szerokości wyrażającej się stosunkiem 1/4 : 2/4 : 1/4. Na środkowym pasie umieszczony jest herb Gminy Limanowa. Stosunek szerokości do długości płata flagi wynosi 5:8.
 
 

PIECZĘĆ
OPIS PIECZĘCI:
Pieczęć Gminy Limanowa jest okrągła, o średnicy 36 mm, przedstawia bezpośrednio w polu pieczęci godło herbu gminy. W otoku napis: GMINA LIMANOWA, wyrazy są rozdzielone dywizorami w postaci gwiazd.
 

SZTANDAR

OPIS SZTANDARU:
 
Sztandar Gminy Limanowa ma postać kwadratowego dwustronnego płata, obszytego złotą frędzlą, przymocowanego do drzewca zwieńczonego głowicą, poniżej której znajduje się szarfa z kokardą. Płat prawy przedstawia w polu czerwonym Orła Białego, godło państwa polskiego, w złotym wieńcu laurowym. Płat lewy przedstawia pośrodku srebrnego pola herb Gminy Limanowa, ponad herbem napis: GMINA LIMANOWA, pod herbem dewiza MOCNI I WIERNI. Litery napisu haftowane złotą nicią, wokół boków lewego płata bordiura w postaci złotej linii. Szarfa w barwach województwa małopolskiego: biało – złoto – czerwonych. Głowica w formie Orła województwa małopolskiego.
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30