Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Nadchodzi Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce

05.11.2021
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce
8-14 listopada 2021 r.
 
Jedyne takie święto przedsiębiorczości w regionie!
 
 
Jak co roku, w listopadzie, organizowany jest w naszym regionie Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (ŚTP). Większość wydarzeń zaplanowano w formule on-line, nie zabraknie jednak również spotkań na żywo oraz w wydaniu hybrydowym. Niezależnie od sposobu przekazu, na pewno nie zabraknie ciekawych warsztatów, seminariów, wykładów czy indywidualnych konsultacji. W ramach inicjatywy zaplanowano niezwykle interesujące i inspirujące wydarzenia, które zostaną zorganizowane we współpracy z kilkudziesięcioma instytucjami z Małopolski.
 
Tym razem globalne święto przedsiębiorczości zaplanowano w dniach od 8 do 14 listopada. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na dziesiątki spotkań poświęconych szeroko pojętej tematyce przedsiębiorczości. Nie zabraknie inspirujących tematów pobudzających do biznesowej aktywności, poszerzających oraz uzupełniających wiedzę.
 
Po raz dwunasty w Małopolsce
Małopolska już po raz dwunasty włącza się w organizację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Dzięki wydarzeniu mieszkańcy naszego województwa, myślący o założeniu lub rozwinięciu swojego biznesu, będą mogli skorzystać z wiedzy ekspertów, praktyków, osób doświadczonych w prowadzaniu swojej firmy. Celem ŚTP jest bowiem promowanie świadomego rozwoju, postaw  kreatywnych
i przedsiębiorczych, zachęcanie do podejmowania inicjatyw biznesowych oraz zakładania własnego biznesu. 
 
Oferta dla każdego
Każdy kto chce rozwijać skrzydła w biznesie i jest zainteresowany szeroko pojętą tematyką przedsiębiorczości z pewnością podczas ŚTP znajdzie coś dla siebie. W tym roku zaplanowano ponad 210 wydarzeń przygotowanych przez 38 Partnerów. Wydarzenia odbędą się w 13 miastach - w Krakowie, Nowym Sączu, Wadowicach, Chrzanowie, Zatorze, Andrychowie, Tarnowie, Bochni, Brzesku, Oświęcimiu, Myślenicach, Rabce i Nowym Targu.
Od lat zainteresowanie przedsięwzięciem wśród Małopolan jest bardzo duże. Kiedy w 2010 roku odbyła się pierwsza w Małopolsce edycja ŚTP, wzięło w niej udział nieco ponad 2,5 tys. osób, współtworzyło ją 12 instytucji partnerskich z terenu Krakowa. W ubiegłym roku w wydarzeniach organizowanych przez kilkudziesięciu Partnerów uczestniczyło prawie 10 tys. zainteresowanych.
 
Na świecie i w całej Polsce
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowe święto osób zainteresowanych przedsiębiorczością. Każdego listopada ŚTP dociera na całym świecie do ponad 10 milionów ludzi
w każdym wieku poprzez lokalne, krajowe i globalne wydarzenia. Fenomen inicjatywy polega na tym, że aktywizuje i inspiruje do działania społeczności w ponad 180 krajach.
 
Polska jest jednym z krajów, które od początku były zaangażowane w tę globalną inicjatywę.
W projekcie uczestniczą tradycyjnie wszystkie województwa. Ogólnopolskim koordynatorem ŚTP jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, a płaszczyznę do międzynarodowych dyskusji oraz przepływu know-how zapewnia Global Entrepreneurship Network.
 
Współpraca partnerska
 
Koordynatorem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w naszym regionie jest Województwo Małopolskie. Realizacja przedsięwzięcia w tak szerokiej formule jest możliwa dzięki współpracy z instytucjami partnerskimi z regionu.
 
Program ŚTP w Małopolsce 2021 współtworzą:
 1. Województwo Małopolskie – Koordynator
 2. Bank Gospodarstwa Krajowego,
 3. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Krakowie,
 4. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach,
 5. Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki,
 6. FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji,
 7. Fundacja Rozwoju Regionu Rabka,
 8. Grodzki Urząd Pracy w Krakowie,
 9. Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie,
 10. Krajowe Centrum Pracy Sp. z o.o.
 11. Krakowskie Centrum Innowacyjnych Technologii INNOAGH Sp. z o.o.,
 12. Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.,
 13. Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm.  Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
 14. Małopolski Instytut Kultury,
 15. Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie,
 16. Nowosądecki Inkubator Przedsiębiorczości,
 17. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział w Krakowie.
 18. Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego,
 19. Powiatowy Urząd Pracy w Bochni,
 20. Powiatowy Urząd Pracy w Brzesku,
 21. Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie,
 22. Powiatowy Urząd Pracy w Myślenicach,
 23. Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie,
 24. Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu,
 25. Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach,
 26. Sądecki Urząd Pracy w Nowym Sączu,
 27. Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w Małopolsce
 28. Społeczna Szkoła Zarządzania i Handlu w Oświęcimiu
 29. Stowarzyszenie Metropolia Krakowska,
 30. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie,
 31. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie,
 32. Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie,
 33. Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie,
 34. Wielozawodowy Zespół Szkół im. rtm. Witolda Pileckiego w Zatorze,
 35. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie,
 36. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie,
 37. Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie,
 38. Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie.
 
Różnorodny i bogaty program
W programie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (ŚTP) w Małopolsce 2021 m.in.:
 • Województwo Małopolskie jak co roku zaprasza na inaugurujące ŚTP Spotkanie Młodego Biznesu (8 listopada, godz. 18:00, online). Odbędzie się ono pod hasłem #EkoBiznes – Szansa i Wyzwanie! Podczas Spotkania wystąpią znakomici prelegenci – przedstawiciele firm, które podejście pro-eko mają „wpisane w DNA” swojej działalności. Wiedzą i doświadczeniem podzielą się w tym roku: Piotr Hołubowicz (CEO SEEDiA), który opowie o budowie zrównoważonego start-upu w XXI wieku, Agata Frankiewicz (założycielka i CEO Dekoeko.com) przybliży nam tematykę drugiego życia odpadów i wykorzystaniu ich dla produkcji dóbr konsumenckich; podzieli się również uwagami na temat roli startupów w budowie gospodarki cyrkularnej, Anna Rutkowska-Didiuk (Co-Owner MOKOSH Cosmetics), która uświadomi nas, że prowadzenie firmy w nurcie eko nie musi być trudne oraz Michał Pelc (Founder&CEO Ekogram – the real food), który przedstawiając swoją historię będzie chciał zainspirować młodych ludzi do podejmowania  ryzyka i spełniania marzeń o własnym biznesie. Szczegóły i rejestracja na stronie: http://tydzienprzedsiebiorczosci.malopolska.pl/spotkanie-mlodego-biznesu/
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie zaprasza na wykłady i szkolenie online na temat biogospodarki opartej na wiedzy, promocji gospodarstw opiekuńczych jako przejawu przedsiębiorczości społecznej oraz tworzenia map myśli w szkole, na studiach, w biznesie. Uczestnicy zajęć dowiedzą się jak wizualizować swoje pomysły, jak przyspieszać proces uczenia
  i zapamiętywania oraz jak być bardziej kreatywnym.
 • Bardzo rozbudowany program Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (27 wydarzeń!) obejmuje wykłady, warsztaty, spotkania z przedsiębiorcami w praktycznie wszystkich dziedzinach szeroko pojętej przedsiębiorczości, w tym m.in. dotyczące funkcjonowania w świecie social mediów, prowadzenia skutecznych negocjacji, pozycji kobiet w biznesie czy rynku zmienionego przez pandemię. Wszystkie wydarzenia organizowane przez UEK odbędą się w formule online.
 • Na hybrydową formę zdecydował się Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie. Wykłady
  i warsztaty będą prowadzone w budynku uczelni, a te online będą transmitowane na odbiornikach znajdujących się na terenie Uniwersytetu. Tematyka wydarzeń obejmuje m.in. współpracę w zespole, budowanie wiarygodności finansowej czy korzystania z funduszy i programów unijnych przez młodzież. UP zaplanował również wizytę studyjną w FabLab Małopolska.
 • Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza na szkolenie online na temat korzyści płynących z networkingu. O wpływie budowanych relacji na wyższy poziom funkcjonowania przedsiębiorstwa.
 • Małopolska Uczelnia Państwowa imienia rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu przygotowała wykłady stacjonarne na temat autowizerunku, oszczędzania oraz technik negocjacji.
 • Krakowskie Centrum Innowacyjnych Technologii INNOAGH Sp. z o.o. zaprasza na warsztaty online na temat barier transferu wiedzy na linii nauka – biznes oraz wsparcia dla wizjonerów
  i pasjonatów innowacji. Warsztaty są częścią projektu SMART LAB organizowanego w ramach inicjatywy Akademii Przedsiębiorczości AGH.
 • Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej zaprasza głównie na indywidualne konsultacje oraz szkolenia na temat programu Horyzont, pozyskiwania środków na rozwój kariery naukowej, badania i innowacje oraz w zakresie umiędzynarodowienia.
 • Izba Przemysłowo - Handlowa w Krakowie podczas organizowanego webinaru poruszy problematykę zatrudniania cudzoziemców, natomiast Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oferuje dyżury eksperckie na temat fakturingu, przygotowań do prowadzenia biznesu oraz dostępnych form wsparcia przedsiębiorców przez MARR.
 • Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji zaprasza na śniadanie przy innowacjach oraz na warsztaty na temat 10 najistotniejszych spraw, nad którymi trzeba się zastanowić zanim założy się działalność gospodarczą.
 • Małopolski Instytut Kultury zaprasza do udziału w grze symulacyjnej „Hamernia. Przekuj problemy na rozwiązania”. Gracze przenoszą się do miasta Zakopane w bliskiej przyszłości. Wchodzą w role mieszkańców i podejmują wyzwania związane z rozwojem miasta. Na podobną formułę zdecydowała się Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, która zaprosiła uczniów do gry symulacyjnej Oil City.
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, jak co roku przygotowała szeroki wachlarz wydarzeń, w tym m.in. wykłady i warsztaty oraz spotkania z przedsiębiorcami na tematy związane z efektywnym wykorzystaniem Internetu czy postawami ekologicznymi.
 • Do udziału w panelu dyskusyjnym dotyczącym wymiany doświadczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz szkolenie z zakresu podstaw prowadzenia działalności gospodarczej zaprasza Nowosądecki Inkubator Przedsiębiorczości.
 • Zajęcia z zakresu przedsiębiorczości przygotowały dla swoich uczniów Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie, który organizuje wizyty uczniów w innowacyjnych przedsiębiorstwach oraz Wielozawodowy Zespół Szkół w Zatorze, który postawił na wykłady na temat postaw przedsiębiorczych w codziennym życiu – oszczędzania i planowania, kredytowania
  i mądrego inwestowania.
 • Na warsztaty o wyznaczaniu i realizacji celów oraz na szkolenie o umiejętności czytania ze zrozumieniem przepisów prawa zaprasza Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Krakowie. Aktywne pozostaje również Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach, które przygotowało wykłady na temat skutecznej komunikacji i reklamy, rynku pracy, pieniądza i inflacji.
 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie przygotował m.in. dyżury telefoniczne obsługiwane przez ekspertów ZUS oraz przeprowadzi lekcje na temat ubezpieczeń społecznych w krakowskich szkołach ponadpodstawowych.
 • Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie oferuje m.in. warsztaty, spotkania w formie coachingowej oraz całą paletę zdalnych aktywności na temat m.in. kompetencji i predyspozycji zawodowych czy wizji projektowanego biznesu bądź rozwoju.
 • Na webinary online zapraszają specjaliści z sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w Małopolsce. Spotkania informacyjne o różnej tematyce, związanej ze wsparciem biznesu ze środków zewnętrznych, będą realizowane z Krakowa, Chrzanowa, Nowego Targu, Nowego Sącza i Tarnowa.
 • Urzędy pracy w całej Małopolsce: Grodzki Urząd Pracy w Krakowie, Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego, Powiatowe Urzędy Pracy w Tarnowie, Wadowicach, Oświęcimiu, Brzesku, Myślenicach, Bochni, Chrzanowie czy Sądecki Urząd Pracy w Nowym Sączu przygotowały rozbudowaną ofertę konsultacji telefonicznych i warsztatów dotyczących np. różnych form aktywizacji zawodowej, zakładania własnej działalności gospodarczej, konsultacje z doradcami zawodowymi czy dyżury podczas których eksperci odpowiadać będą m.in. na pytania związane z przyznawaniem jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej.
 • Stowarzyszenie Metropolia Krakowska organizuje webinarium na temat pozyskiwania funduszy na szkolenia i kursy.
 • Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział w Krakowie proponuje udział w seminarium na temat zatrudniania osób z niepełnosprawnościami.
 • Bank Gospodarstwa Krajowego zachęca do udziału w webinariach na temat wsparcia inwestycyjnego i wspomagania rozwoju kolejnych etapów dojrzałości gospodarczej przedsiębiorstw we wczesnej fazie rozwoju oraz na temat wdrażane przez bank programu Pierwszy biznes – Wsparcie w Starcie.
 • Na webinarium postawiła również Fundacja Rozwoju Regionu Rabka. Jego przedmiotem będzie pokazanie „wyboistej” drogi do sukcesu Przedsiębiorców poprzez szczerze opowiedziane, prawdziwe historie porażek, które musieli ponieść, by osiągnąć powodzenie, często zmieniając branże i poszukując nowych rozwiązań.
 
Strona www z informacjami
Żeby wybrać odpowiednie dla siebie wydarzenie, najlepiej skorzystać z wyszukiwarki wydarzeń znajdujących się na stronie www.tydzienprzedsiebiorczosci.malopolska.pl.
Zapraszamy również do polubienia profilu na Facebooku: www.facebook.com/stpmalopolska.
 
Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, na część z nich obowiązuje wcześniejsza rejestracja.
 
Kontakt: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Nadzoru Właścicielskiego
i Gospodarki, [email protected]
 
 
 
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce 2021 realizowany jest w ramach projektu „Startupowa Małopolska – wsparcie przedsiębiorczości w regionie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

źr. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego


Liczba wyświetleń: 2697
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne