Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

XXIII Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”

23.04.2024
Jak co roku Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi włącza się w akcję Małopolskie Dni Książki "Książka i Róża", które odbywają się w dniach 20 - 24 kwietnia 2024 r. Tegoroczne święto osnute będzie wokół ludowości i obrzędowości.

W ramach akcji Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi zorganizowała:
 
  •  Wystawę upamiętniającą heroizm rodziny Ulmów, połączoną z lekcjami historycznymi dla uczniów Szkół Podstawowych - wystawa dostępna do 29 kwietnia 2024 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi
  • Wystawę dr Justyny Kierat pt.: "Dzikie pszczoły", ukazującą różnorodność gatunkową pszczół w różnych miejscach w Polsce - wystawa dostępna do 2 maja 2024 r. w Bibliotece w Pisarzowej
  • Promocję wszystkich dotychczasowych działań Gminnej Biblioteki w Starej Wsi, wpisujących się w tegoroczny temat ludowości i obrzędowości. Zbiorczy tekst przypomni o tradycjach i warsztatach, podczas których przy współpracy pań z Koła Gospodyń Wiejskich, Seniorów i GOPS w Limanowej prowadzone były zajęcia rękodzielnicze, wykłady z etnografii oraz wypromuje filmy dotyczące zwyczajów i tradycji regionu.


Liczba wyświetleń: 240
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne