Rozbudowa i modernizacja bazy oświatowej na terenie Gminy Limanowa

25.04.2024
W ostatnich dniach miał miejsce odbiór pierwszych zadań częściowych realizowanych w ramach zadania pn. „Rozbudowa i modernizacja bazy oświatowej na terenie Gminy Limanowa w tym wykonanie instalacji odnawialnych źródeł energii” na które Gmina Limanowa otrzymała rekordowe dofinansowanie w wysokości 22 865 000,00 zł w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych.

Odbiory przeprowadzono dla zadania polegającego na wykonaniu modernizacji i uruchomieniu kotłowni dla 3 oświatowych obiektów użyteczności publicznej tj. Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Konstytucji 3-go Maja w Męcinie, Szkoły  Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nowym Rybiu i Szkoły  Podstawowa w Starym Rybiu. Zadanie obejmowało swoim zakresem modernizacje kotłowni w oparciu kondensacyjne kotły gazowe, a w Starym Rybiu została również zamontowana pompa ciepła.
Wartość robót wynosiła 375 757,76 złotych, a realizację przeprowadziła firma Instalacje Budownictwo Marcin Pietruszka z Podegrodzia.

Druga część odbiorów dotyczyła zadania obejmującego swoim zakresem wymianę zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej w następujących szkołach: Szkole Podstawowej Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi, Szkole Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce, Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie, Szkole Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie, Szkole Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie, Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Kaninie, Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nowym Rybiu, Szkole Podstawowej im. Królowej Korony Polskiej w Kłodnem oraz wykonanie termoizolacji ścian zewnętrznych wraz z elewacją, obicia podsufitki, obłożenie schodów wejściowych granitem, wymianie zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej w Szkole Podstawowej im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej.
Roboty zostały zrealizowane przez firmę KAZBUD Kazimierz Michalik z Cieniawy, a ich wartość wynosiła 2 132 878,08 złotych.

W odbiorach końcowych uczestniczyli Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Zastępca Wójta Gminy Limanowa Wojciech Pazdan, Kierownik Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich Stanisław Piegza, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół Edyta Król, Dyrektorzy Szkół oraz Sołtysi i Radni poszczególnych sołectw, a także Wykonawcy zadań.

Przypomnijmy że w ramach zadania pn. „Rozbudowa i modernizacja bazy oświatowej na terenie Gminy Limanowa w tym wykonanie instalacji odnawialnych źródeł energii” realizowanych jest pięć zadań częściowych:
Zadanie częściowe nr 1: Rozbudowa, przebudowa, nadbudowa i wyposażenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Siekierczynie
Zadanie częściowe nr 2: Budowa i wyposażenie Szkoły Podstawowej w miejscowości Wysokie
Zadanie częściowe nr 3: Wykonanie i uruchomienie instalacji fotowoltaicznych dla 15 oświatowych obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Limanowa wraz z robotami towarzyszącymi
Zadanie częściowe nr 4: Wykonanie modernizacji i uruchomienie kotłowni dla 3 oświatowych obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Limanowa
Zadanie częściowe nr 5: Wykonanie modernizacji oświatowych obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Limanowa w zakresie: wymiany zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej oraz wykonania termoizolacji wraz z robotami towarzyszącymi.
Łączna wartość zadań to 26 960 868,91 zł z czego 22 865 000,00 zł to środki pozyskane w ramach w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych.