A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Działalność Szkolnej Kasy Oszczędności PKO Banku Polskiego w Szkole Podstawowej w Mordarce

17.06.2019
Szkolna Kasa Oszczędności przy PKO Banku Polskim w Szkole Podstawowej w Mordarce istnieje od wielu lat. Od kilku lat każde dziecko przystępujące do SKO ma konto z unikalnym serwisem internetowym. Przez świat finansów w przyjazny sposób prowadzą dzieci wirtualni bohaterowie SKO Żyrafa Lokatka oraz Pancernik Hatetepes.

W serwisie SKO możliwe jest zakładanie wirtualnych skarbonek, tworzenie planu oszczędzania, korzystanie z kalkulatora finansowego, zdobywanie wirtualnych odznak, dopasowanie wyglądu serwisu do gustu dziecka. Wpłata i wypłata odbywa się u opiekuna SKO, ale do wypłaty i wpłaty gotówki upoważnieni są również rodzice. Konta SKO prowadzone jest do 13 roku życia, a później można je zamienić na  Konto Pierwsze zachowując jego dotychczasowy numer.
 
O oszczędzaniu, zarządzaniu finansami osobistymi, korzystaniu z usług bankowych uczniowie dowiadują się również podczas spotkań z przedstawicielami PKO Banku Polskiego, z materiałów edukacyjnych uzyskiwanych od opiekunów, a także z bloga  szkoły www.szkolneblogi.pl/blogi/zsmordarka.
 
Tutejsze SKO bierze udział w konkursach organizowanych przez PKO Bank Polski. Najważniejszym z nich jest konkurs, w którym oceniane są Szkolne Kasy Oszczędności wykazujące się największą aktywnością i pomysłowością. Praca konkursowa jest w formie kroniki dokumentującej dokonania SKO. W roku szkolnym 2017/2018 szkoła w Mordarce uzyskała nagrodę finansową III stopnia, która została przeznaczana na nagrody w szkolnych konkursach. Ważnym konkursem organizowanym co roku przez szkolnych opiekunów jest szkolny konkurs „Systematyczny SKO-wicz”. Taki tytuł uzyskuje osoba, która od października do maja bieżącego roku szkolnego systematycznie oszczędza, czyli wpłaca pieniądze przynajmniej raz w miesiącu. Każda taka osoba otrzyma upominek.
 
Opiekunowie SKO w Szkole w Mordarce, którymi są Małgorzata Warzecha i Katarzyna Strug gratulują wszystkim wytrwałym uczniom systematycznie oszczędzającym w tym roku szkolnym i zapraszają serdecznie nowych uczniów do SKO już od września!
 


Liczba wyświetleń: 638
3

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30