Druzbacka 2019 - zespoły z gminy Limanowa wśród głównych laureatów

13.05.2019
I miejsce w  Konkursie Muzyk Ludowych oraz III miejsce w Konkursie Grup Śpiewaczych Dorosłych wywalczył Zespół SPOD KICEK z Mordarki podczas 37 Druzbacki – Konkursu Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych. W kategorii Grup Śpiewaczych Dorosłych  III miejsce zdobył także Zespół KIJOM WORCI z Pisarzowej.

Jedna z największych imprez promujących kulturę regionalną przyciągnęła w tym roku ponad 400  uczestników. Artyści występowali w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu w dniach 9-12 maja, prezentując swe zdolności w sześciu konkursowych kategoriach. Wśród tak licznego grona ludowych muzyków znalazły się  jak co roku zespoły i indywidualni twórcy z gminy Limanowa.

Zespół "SPOD KICEK" z Mordarki za występ w konkursie Grup Śpiewaczych Dorosłych nagrodzony został I miejscem i kwotą 600 zł, a na podium  w tej kategorii  stanął   wraz z zespołami: "Jurkowianie"  z Jurkowa, "Suscy Muzykanci"  z Suchej Beskidzkiej, oraz zespołem "Dolina Mszanki" z Mszany Górnej.

To nie jedyna nagroda jak powędrowała do Zespołu "SPOD KICEK"  - wysokie III miejsce i nagrodę w kwocie 200 zł zdobył on także w kategorii Grup Śpiewaczych Dorosłych. W tej kategorii spotkał się na podium wraz z drugim zespołem z gminy Limanowa - "KIJOM WORCI" z Pisarzowej oraz "Niskowioki" z Niskowej i  żeńską grupą z Zespołu  "Limanowianie" z Limanowej.

W konkursie Instrumentalistów:
- w kat. dziecięcej - I miejsce i nagrodę rzeczową zdobyła Wiktoria Jakieła z Męciny
- w  kat. dorosłej  - dyplomem uczestnictwa nagrodzony został Józef Tokarczyk z Mordarki

W konkursie Śpiewu Solowego:
- w kat dziecięcej  - III miejsce  i nagrodę rzeczową otrzymał Adam Dutka z Męciny

W konkursie Mistrz i Uczeń:
- III miejsce i nagrodę w kwocie 100 zł zdobył Dominik Mól ze Starej Wsi z uczniem Pawłem Skoczniem

Nagrodzonym artystom z gminy Limanowa gratulujemy, życząc kolejnych sukcesów.

Poniżej Protokół z tegorocznej "Druzbacki".