A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Limanowa na seminaryjnym wyjeździe

15.04.2019
Kilka dni temu Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Limanowa uczestniczyły w wyjeździe seminaryjnym - szkoleniu z zakresu ochrony środowiska pt.: „Zielona Polska”. To właśnie Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut wyszedł z propozycją, aby w tym seminarium wzięły udział członkinie Kół Gospodyń Wiejskich – jako nagroda za bezinteresowną działalność na polu kultury i promocji.

Uczestniczki miały możliwość wysłuchania wykładu Gerarda Sawickiego znanego przyrodnika oraz dziennikarza telewizyjnego, który zaprezentował i omówił piękny film na temat: czynników wpływających na ukształtowanie się środowiska przyrodniczego obszaru, na którym leży Polska, wpływu człowieka na naturalne środowisko obszaru, na którym leży Polska na przestrzeni dziejów, skarbów polskiej przyrody nieożywionej, wybranych grzybów, roślin i zwierząt Polski, najważniejszych zagrożeń przyrody i środowiska, historii ochrony przyrody i ochrony środowiska w Polsce, gospodarki odpadami (zbiórka selektywna), problemu smogu – palenie w piecach tylko dobrymi ekologicznymi paliwami, a najlepiej gazem, nowoczesne technologie odgrzewania budynków, termoizolacja, bezpieczeństwa powodziowego i ochrony rzek Polski;, ochrony różnorodności biologicznej, wybranych form ochrony przyrody, PROFILAKTYKI – „Zdrowy Tryb Życia”.

Uczestnicy byli pod wrażeniem prezentowanych zagadnień podkreślających piękno naszej Polski, o którą od najmłodszych lat trzeba dbać, aby pozostawić przyszłym pokoleniom jak najmniej zniszczoną. Po wykładzie odbył się koncert zespołu ANDRE, który zaprezentował największe hity: „Ale Ale Aleksandra”, „Tylko z Tobą”, „Mój Ty aniele”, „Kasiu Kasieńko” oraz wiele innych znanych utworów.

Organizacja spotkań edukacyjno szkoleniowych z cyklu „Zielona Polska” pt.: „EKO-LOGIKA” ma od wielu lat znaczący udział w dydaktyce ekologicznej Polski.


Liczba wyświetleń: 559
5

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30