A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

X Miejsko - Gminny Konkurs Plastyczny „Świąteczna choinka” w Rupniowie

21.01.2019
16 stycznia 2019 r. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie po raz dziesiąty gościła 53 uczestników X Miejsko - Gminnego Bożonarodzeniowego Konkursu Plastycznego dla dzieci niepełnosprawnych pod hasłem „Świąteczna choinka”.Młodzi artyści mogli zaprezentować swoje przepiękne prace przed rodzicami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi.  Marta Królik – przedstawiciel komisji konkursowej – podkreśliła bardzo wysoki poziom i ogromny wkład pracy w wykonane choinki świąteczne. Jak co roku otrzymane nagrody były spełnieniem marzeń każdego z uczestników i wywołały uśmiechy na twarzach i okrzyki radości. Nie zabrakło również nagród specjalnych przyznawanych przez wszystkich gości, co wpisało się już na stałe w tradycję tej imprezy i wzbudza zawsze wiele emocji.


 
Cała uroczystość była wielkim świętem, można powiedzieć 10- tymi urodzinami. Dlatego nie mogło zabraknąć z tej okazji słodkiej niespodzianki w postaci pysznych tortów. Był też czas na wspólną zabawę, do której ku radości dzieci  włączyli się również zaproszeni goście. Uczestnikom przygrywał tradycyjnie już DJ Lech Zwoliński. Niewątpliwą atrakcją z racji jubileuszu była też fotobudka, która cieszyła się popularnością przez cały czas trwania zabawy. Każdy więc mógł zabrać do domu oprócz pięknych, wymarzonych nagród, pamiątkowe zdjęcie.

Na jubileuszowej uroczystości pojawili się wyjątkowi goście: Jan Skrzekut – Wójt Gminy Limanowa, Jolanta Juszkiewicz – Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa, Adam Dębski – Przewodniczący Komisji Oświaty, Zdrowia i Pomocy Społecznej , Marek Ziaja - Sekretarz Gminy Limanowa, Edyta Król - Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej, Wojciech  Korabik - Kierownika Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa, Sabina  Załupska - Kierownik Działu Marketingu Banku Spółdzielczego w Limanowej, Bogusław Bębenek - Regionalny Kierownik Sprzedaży Papieru Mola, Tomasz Pałka – Przedstawiciela Handlowego Papieru Mola, Dorota Musiał - Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Limanowej, Stanisław Piegza – Kierownik  Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych, Bogumiła Lach, Ewa Bulanda oraz Komisja Konkursowa w składzie Marta Królik,  Jolanta Janas,  Aleksander Majerski.


 
Jak podkreślają organizatorzy, organizacja  konkursu i balu nie była by możliwa bez wsparcia wiernego grona wspaniałych ludzi, rozumiejących problemy i potrzeby rodzin borykających się z niepełnosprawnością dzieci. Jubileuszową edycję wsparli: Urząd Gminy Limanowa, Urząd Miasta Limanowa, Gminny Zespół Obsługi Szkół, Caritas Parafii Nowe Rybie, Urszula Nowogórska - Radna Sejmiku Wojewódzkiego, Wiesław Janczyk - Poseł na Sejm RP, Bank Spółdzielczy w Limanowej, Producent Papieru Mola, Sklep Tik – Tak Bogusław Sukiennik, Biuro Rachunkowe Fis-Kuz - Krzysztof Iwan, Stanisław Piegza - Kierownik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych, Rafał Woźniak – Kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Komunikacji, Ośrodek Szkolenia Kierowców Robert Piwowarczyk, ks Dariusz Bugajski, Abs – Jet Service Maria Sewielska, Mała Gastronomia Joanna Sułkowska, Państwo Renata i Stanisław Młyńscy, FHU Hydromix Beata Ryś, Państwo Dorota i Jacenty Musiał, Salon Fryzjerski Bogumiła Mamak i Barbara Golińska, Gabinet Zdrowych Stóp Podologia i Kosmetyka Bogumiła Lach, Pan Bogdan Rusin, Emiter - Stanisław Bieda i Piotr Lis, Księgarnia Nowa Limanowa, Centrum Szkoleń Ratowniczych Piotr Wyrwa, Sklep Bobas, Państwo Ewa i Mirosław Bulanda, DJ Lech Zwoliński, Zakład Fotograficzny Nemo - Michał Rybka, Janina Wójcik - Salon Fryzjerski Image, Krzysztof Wójcik - Firma Transportowa, Grzegorz Wojtowicz Właściciel Firmy Transport Drogowy, Paweł Cieślik – Firma Przewozowa Turystyka.
 
Organizatorki konkursu Renata Lisek, Marta Machynia, Urszula Pałka, Wioletta Bukowiec i Beata Ryś  z wielkim wzruszeniem, wysłuchały podziękowań władz gminy Limanowa, gości oraz przedstawiciela rodziców uczestników konkursu i zabawy.  Następnie rozpoczęły podsumowanie tej i poprzednich edycji konkursu.

Każda rocznica skłania do refleksji. Również my chcemy sięgnąć pamięcią wstecz.


Rok 2010 – wtedy wszystko się zaczęło – 20 stycznia – „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa” – 26 dzieci z terenu gminy Limanowa. Patronat nad imprezą obejmuje Urząd Gminy Limanowa. Już wtedy zrodziło się przekonanie, „[…] że ten bal […] na stałe wpisze się w kalendarium gminnych imprez.”
Rok 2011 – „Najpiękniejsza bombka choinkowa” – 48 uczniów – dołączają do nas dzieci z terenu miasta Limanowa
Rok 2012 – „Figurka bożonarodzeniowa” – 42 uczniów – nowością są nagrody specjalne
Rok 2013 – „Moja ulubiona kolęda lub pastorałka” – 43 uczniów
Rok 2014 – „Gwiazda betlejemska” – 50 uczniów
26 stycznia 2015 z wielkim żalem otrzymaliśmy informację, że odeszła od nas Wiktoria Biedroń. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jej uśmiechnięta buzia.
Rok 2015 – „Niebiosa i ziemio, chwalcie Pana!” – 50 uczniów– patronat nad naszym konkursem obejmuje także Urząd Miasta Limanowa
Rok 2016 –„Anioł pasterzom mówił: Chrystus się wam narodził” – 61 uczniów
Rok 2017 – „Witraż bożonarodzeniowy” – 47 uczniów
Rok 2018„Najpiękniejszy łańcuch choinkowy” – 50 uczniów
Rok 2019„Świąteczna choinka” – 53 uczniów.
 
- To wszystko po raz kolejny utwierdziło nas w przekonaniu, że nasze działania mają sens, bo dają dużo szczęścia i radości. Podsumowując te 10 lat chcemy jeszcze raz wyrazić głęboką wdzięczność przedstawicielom instytucji, urzędów, firm, indywidualnym darczyńcom. Drodzy sponsorzy, to dzięki Wam możemy co roku spełniać marzenia i widzieć szczęście i uśmiech na twarzach dzieci. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem waszej otwartości i chęci wspierania naszej inicjatywy. Jesteśmy przekonane, że czynione dobro powróci do Państwa. Wyrazy wdzięczności kierujemy także do Pana Piotra Wyrwy, właściciela Centrum Szkoleń Ratowniczych, który co roku dba o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich uczestników zabawy. Bardzo dziękujemy paniom z naszej kuchni, które co roku dbają o ciepły i smaczny poczęstunek. Wielkim wsparciem byli dla nas zawsze pracownicy obsługi.  Nie zawiedli też uczniowie naszej szkoły, którzy z wielką ochotą i zaangażowaniem włączyli się w organizację imprezy. W tym roku byli to: Dominika Zapała, Patrycja Zapała, Ola Żurek, Nikola Przechrzta, Ola Nowak, Patrycja Twaróg, Sophie Benk, Justyna Piątkowska, Karolina Sędzik, Klaudia Pączek, Ola Nowak, Klaudia Lizak, Wiktoria Białoń, Agnieszka Nowak, Dorota Kumańska, Kinga Smaga. I chociaż organizacja tej imprezy wymaga wiele wysiłku, zawsze naszym „motorem napędowym” są wspomnienia uśmiechniętych dzieci i ich rodziców oraz słyszane niejednokrotnie na pożegnanie „do zobaczenia za rok”.
Jeszcze raz wszystkim za wszystko DZIĘKUJEMY! -  zakończyły.


Liczba wyświetleń: 681
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30