A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

"Hej kolęda" w Nowym Rybiu

04.01.2019
Miłym zaskoczeniem dla mieszkańców Nowego Rybia były zorganizowane tuż przed Nowym Rokiem, przez członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Rybiu, Jasełka pt.: ,,Hej kolęda”. Jak podkreślał V-ce Prezes tej jednostki, Stanisław Młyński, były to pierwsze od ponad 60 lat, jasełka kolędnicze dla mieszkańców wsi, przygotowane przez członków straży.

W to niedzielne popołudnie, przy sali po brzegi wypełnionej publicznością, w której obecnie znajduje się filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi, strażacy dali artystyczne popisy potwierdzając, że chodzenie po kolędzie z muzyką, turoniem, gwiazdą jest ważnym zwyczajem związanym z Godnymi Świętami w naszym regionie. Widzowie, wśród których byli min. Jan Skrzekut - Wójt Gminy Limanowa, wspomniany Stanisław Młyński - Przewodniczący Rady Gminy Limanowa, emerytowany Proboszcz Parafii w Nowym Rybiu - ks. Kazimierz Basista, Prezes tej jednostki - Wacław Wilczek, ks. dr Józef Młyński oraz Jacenty Musiał dyrektor biblioteki w Starej Wsi bawili się doskonale. Padło wiele ciepłych słów pod adresem strażaków występujących na scenie.

To ważne, że oprócz działań związanych z profilaktyką gaszenia i zapobiegania pożarom młodzi strażacy zorganizowali się przygotowując jasełka. Sylwester Kwiatkowski, Kinga Pączek i Kazimierz Pączek byli inspiratorami tego kulturalnego przedsięwzięcia, za co należą im się, jak i wszystkim występującym strażakom podziękowania i gratulacje.

Złożone przez Wójta i Przewodniczącego Gminy Noworoczne Życzenia, były niezmiernie miłym akcentem na zakończenie tej uroczystości.  Swoim wykonem strażacy przypomnieli mieszkańcom, a zwłaszcza młodemu pokoleniu staropolskie tradycje. Obecnie obserwujemy, że coraz mniej chodzi kolędników po domach, dlatego też, warto dołożyć wszelkich starań, by nasze piękne, stare, polskie tradycje nie zaniknęły.
 


Liczba wyświetleń: 525
4

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30