Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka przy ZSP nr 4 w Limanowej

04.06.2018
Można powiedzieć, że Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka organizowany przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Limanowej to już tradycja. W tym roku odbył się on w sobotę 2 czerwca. Z racji pięknej pogody impreza miała miejsce obok szkolnego „Orlika”. Organizatorami festynu byli Dyrekcja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Limanowej, Rada Rodziców ZSP nr 4 oraz Caritas Parafialny. Słoneczna pogoda i wspaniałe atrakcje przyciągnęły licznych mieszkańców, którzy przybyli na festyn całymi rodzinami.

Otwarcia festynu dokonał Dyrektor ZSP nr 4 Albert Golonka wraz z wicedyrektor Dorotą Atłas. Na początku Dyrekcja przywitała zaproszonych gości: Urszulę Nowogórską, przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedę, przewodniczącą Rady Miasta Limanowa Jolantę Juszkiewicz wraz z radnymi Wiesławem Sędzikiem i Janem Winiewskim, Stanisława Młyńskiego przewodniczącego Rady Gminy Limanowa, Zuzannę Kolawę radną gminy i sołtysa wsi Koszary, ks. proboszcza parafii pod wezwaniem Wszystkich Świętych Kazimierza Fąfarę oraz wicewójta gminy Limanowa Mariana Mąkę, który obdarował najmłodszych słodką niespodzianką i życzył udanej zabawy.

Na dzieci czekał dzień pełen niespodzianek.  Brały udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu, meczach piłki nożnej i siatkowej, zjeżdżały na dmuchanych zjeżdżalniach, wspinały się na ściance. Dużą atrakcję stanowiły przejażdżki na koniach huculskich z Gospodarstwa Agroturystycznego i stadniny koni huculskich – państwa Teresy i Zbigniewa Hojdów z Załpy.

Prowadzące piknik Małgorzata Witkowska oraz Dorota Atłas rozpoczęły od wręczenia nagród przedszkolakom, które wzięły udział w konkursie plastycznym „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, zorganizowanym przez  szkołę.

Zgromadzeni mieli również okazję do podziwiania talentów muzycznych naszych uczniów. Aleksandra Gołuszka i Łucja Guzik z kl.1a wykonały utwór na skrzypce: wariacje na temat utworu „Panie Janie”, ”Rockowe Dziewczyny” z kl. 3a śpiewały ”Drzwi do kariery”, „Na raz , na dwa” , Zespół „Iskierki”z kl.3a zatańczył z pomponami, Zespoł „Nutki” z kl.3b zaśpiewał „Mój mały pies”, swoje talenty pokazał też Zespół „Girls Dance „ z kl.3b, a Magda Kociołek i Kinga Franczak zaprezentowały swoje wokalne możliwości. Nad oprawą muzyczną czuwał jak zawsze Wojciech Dudek.
Na festynie zaprezentowali się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łososinie Górnej.  Duże wrażenie, jak zawsze, wywarł na wszystkich pokaz Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate pod wodzą Zbigniewa Golińskiego. Kulminacyjnym punktem imprezy okazała się loteria fantowa, w której wygrane były bardzo atrakcyjne m.in dwa rowery. Środki finansowe z loterii zostaną przeznaczone na pomoc ciężko chorej uczennicy  szkoły. Organizatorzy nie zapomnieli też o atrakcjach dla ciała, wszyscy chętni mogli wziąć udział we wspólnym grillowaniu. Kiełbaski z grilla zapewniło Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Laskopol” Haliny i Romana Dudków. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łososinie Górnej przygotowały przysmaki wg zdrowych, tradycyjnych przepisów, a Rada Rodziców upiekła pyszne ciasta.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom, nauczycielom i pracownikom szkoły, rodzicom, uczniom oraz wszystkim ludziom dobrej woli bez których ta impreza by się nie udała oraz uczestnikom festynu za liczny udział i wspaniałą zabawę.