Czołowe miejsca grup kolędniczych z Gminy Limanowa na Powiatowym Kolędowaniu w Kasince Małej

23.01.2017
Wielkim sukcesem zakończył się udział grup kolędniczych z gminy Limanowa na XVIII Powiatowym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych „Zagrojcie ta Turoniowi”. Nasi gminni kolędnicy zajęli najwyższe miejsca zarówno w kategorii dorosłej jak i dziecięcej, a dodatkową nagrodą za wspaniałe prezentacje jest kwalifikacja na kolejny ogólnopolski etap konkursu.

Przypomnijmy, po Gminnym Przeglądzie Kolędniczym, który odbył się 6 stycznia w Starej Wsi do występów na szczeblu powiatowym zakwalifikowało się 6 grup kolędniczych – 3 dziecięce i 3 dorosłe. W miniony weekend tj. 21-22 stycznia nasi gminny kolędnicy występowali w Kasince Małej wśród innych grup z powiatu, walcząc o jak najwyższe miejsca oraz dalsze kwalifikacje. Łącznie na powiatowym etapie konkursu kolędniczego wystąpiło 31 grup, w tym 15 grup dziecięcych, 2 młodzieżowe i 14 dorosłych, a poszczególne prezentacje oceniała Komisja Artystyczna w osobach: Aleksandra Szurmiak-Bogucka  - etnomuzykolog, Benedykt Kafel- etnograf oraz Stanisław Węglarz  - etnolog.

Występy grup kolędniczych z gminy Limanowa  zakończyły się wielkim sukcesem, o czym świadczą przyznane najwyższe miejsca, nagrody i kwalifikacje na kolejny etap kolędowania:

w kat. grup dziecięcych:
I miejsca, nagrody pieniężne w wysokości po 300 zł oraz kwalifikację na 20. Ogólnopolskie Spotkania Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE w Podegrodziu  zdobyły:
- „NOWOLECIĘTA” z Zespołu Regionalnego „Mali Męcinianie” z ZS w Męcinie oraz
- „SZCZODROKI”  z Zespołu Regionalnego  „Pasierbiocki” z Pasierbca

II miejsce
i nagrodę pieniężną w wysokości 200 zł zdobyli „PASTERZE Z SZOPKĄ” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siekierczynie

w kat. grup dorosłych:

I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł zdobyła grupa kolędnicza  „Z GWIAZDĄ” Rodziny Molów ze Starej Wsi

II miejsce  i nagrodę  pieniężną w wysokości 300 zł zdobyła grupa kolędnicza „PASTERZE” z Zespołu Regionalnego „Kijom Worci” z Pisarzowej ( na zdj. poniżej)

Ponadto obie grupy otrzymały także kwalifikację na 45. Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych w ramach „Karnawału Góralskiego” w Bukowinie Tatrzańskiej.

III miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 200 zł otrzymała grupa kolędnicza „Z TURONIEM” z KGW i Świetlicy Wiejskiej w  Pasierbcu

Gratulujemy grupom kolędniczym z naszej gminy tak udanych występów, a tym zakwalifikowanym dalej życzymy powodzenia. Występy dziecięcych grup kolędniczych w Podegrodziu odbędą się już w najbliższy weekend 28-29 stycznia, natomiast Ogólnopolski Konkurs Kolędniczy w ramach „Karnawału Góralskiego” w Bukowinie Tatrzańskiej w dn. 9-12 lutego.

Poniżej Protokół z Powiatowego Przeglądu Kolędniczego 2017.