A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

I Gminny Konkurs Plastyczny o Tadeuszu Kościuszce w Siekierczynie

04.06.2019
W dniu 29 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie miało miejsce podsumowanie 1 Gminnego Konkursu o Tadeuszu Kościuszce. Na uroczystości obecny był Jan Skrzekut – Wójt Gminy Limanowa, Edyta Król – Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej,  Wojciech Korabik – Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Gminy Limanowa, Zofia Ślezyk - instruktor pracowni plastycznej Limanowskiego Domu Kultury, laureaci i wyróżnieni w konkursie wraz z opiekunami oraz cała społeczność szkoły.

Uroczystość rozpoczęła Wiesława Tudaj – Dyrektor Szkoły, dziękując Wójtowi Gminy za objęcie konkursu honorowym patronatem oraz uczestnikom konkursu i ich opiekunom za włożony wkład w przygotowanie prac plastycznych.



Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy dotyczącej życia i działalności Tadeusza Kościuszki, rozwijanie zainteresowania dzieci i młodzieży historią Polski, wspieranie postaw patriotycznych młodego pokolenia oraz rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i wrażliwości artystycznej dzieci. Prace były oceniane w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie: klas I-III,  klas IV – VI oraz klas VII- VIII. Jury konkursowe brało pod uwagę kreatywność i wyobraźnię młodych artystów, indywidualny pomysł na sportretowanie Tadeusza Kościuszki, samodzielność oraz włożony wkład pracy.

Przed ogłoszeniem wyników i rozdaniem nagród goście mieli okazję obejrzeć inscenizację o Tadeuszu Kościuszce, przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Siekierczynie. Przedstawienie przybliżyło zebranym postać tego wielkiego patrioty, wspaniałego bohatera walczącego o wolność, równość i braterstwo wszystkich ludzi.


 
Lista laureatów i wyróżnionych uczniów w I Gminnym Konkursie o Tadeuszu Kościuszce: 
 
Kategoria 1 – klasy I - III
 
I miejsce - Martyna Janik  - Szkoła Podstawowa  im. Juliana Tuwima w Kaninie /opiekun Agnieszka Leśniak/
                Julia Jędrzejek - Szkoła Podstawowa  im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie /opiekun  Marta Stolarz – Zwierczyk/

II miejsce - Marika Wojtas - Szkoła Podstawowa Nr 2  im. Zygmunta Krasińskiego w Siekierczynie /opiekun  Zdzisława Zoń/

III miejsce - Nikodem Zoń  - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie /opiekun Jolanta Danel/
 

Kategoria 2 – klasy  IV - VI
 
I miejsce - Andżelika Plata Szkoła Podstawowa  im. Juliana Tuwima w Kaninie /opiekun Agnieszka Leśniak/

II miejsce - Kamil Klimek  - Szkoła Podstawowa  im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie /opiekun Marta Stolarz – Zwierczyk/

III miejsce - Ilona Pociecha - Szkoła Podstawowa Nr 2  im. Konstytucji 3-go maja w Męcinie /opiekun   Barbara Pacholarz\
 
 
Kategoria 3 – klasy VII - VIII
 
I miejsce - Małgorzata Musiał Szkoła Podstawowa Nr 2  im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi  /opiekun Maria Młynarczyk/
                Emilia Kucharczyk - Szkoła Podstawowa  im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie /opiekun Pani Marta Stolarz – Zwierczyk/
 
II miejsce - Julia Pająk Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie /opiekun Anna Zoń/
 
III miejsce - Aleksandra Piotrów  Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie /opiekun Barbara Pacholarz/
 
 
Wyróżnienia
 
klasy I - III
  • Filip Pociecha - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie /opiekun Dorota Lupa/
 
klasy IV - VI
  • Adrian Puch - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie /opiekun  Barbara Pacholarz/
  • Oliwia Kurnyta - Szkoła Podstawowa Nr 1  im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi / opiekun  Agnieszka Mamak/
  • Mateusz Pająk Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie  /opiekun Anna Zoń/
 
klasy VII - VIII
  • Marzena Pociecha - Szkoła Podstawowa Nr 2  im. Konstytucji 3-go maja w Męcinie /opiekun  Barbara Pacholarz/
 
Wszystkim laureatom i wyróżnionym gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.
 
 


Liczba wyświetleń: 411
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30