A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Akcja „Odblaskowe zwierzęta domowe” w Pasierbcu

05.10.2018
”Pasierbiec przykładem świeci
 Odblaski mają nie tylko dzieci!
Nasz wkład nie byle jaki
tu błyszczą także zwierzaki!”
           
 4 października to Światowy Dzień Zwierząt Domowych. W tym dniu w Szkole Podstawowej w Pasierbcu w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” miał miejsce finał kolejnego przedsięwzięcia. Uczniowie postanowili otoczyć szczególną troską swoje pociechy – zwierzęta domowe: koty, psy, barany, kozy, a nawet krowy. Zachęcali całą społeczność szkolną do dokonania zakupu w przychodniach weterynaryjnych odblasków dla zwierzaków. Niech one też będą bezpieczne na drodze!


Odbył się konkurs na najciekawsze zdjęcie ze swoim pupilem zabezpieczonym w odblask typu – klips na obroży, szelki, opaska, kamizelka, brelok. Działaniom towarzyszyły hasła: „Na wsi nie ma już ciemnoty. U nas błyszcza nawet koty!”, „Nawet krowa odblaskowa!”. A dla psa wymyślono hasło: „Nasze psiaki to odblaskowe zwierzaki!” 


Dzieci wykazały się szczególną wrażliwością wobec swoich zwierząt, na ich bezpieczne poruszanie się po wsi. W godzinach wieczornych przejeżdżając przez Pasierbiec można odnieść wrażenie, że to wieś pełna świetlików. Koty i psy noszące odblaskowe elementy są bezpieczniejsze, a przez to szczęśliwsze. Akcja przyniosła oczekiwane efekty. Wzrosła świadomość społeczna związana z bezpiecznym poruszaniem się wszystkich, a zwłaszcza najmłodszych.
 
 


Liczba wyświetleń: 710
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30