Przegląd grup kolędniczych w Starej Wsi - zgłoszenia do 23 grudnia!

12.12.2016

W dniu 6 stycznia 2017 r. w świetlicy wiejskiej w Starej Wsi odbędzie się XXI Przegląd Grup Kolędniczych Gminy Limanowa. Występy odbywać się będą w trzech kategoriach wiekowych: dziecięcej, młodzieżowej i dorosłej. Głównym celem konkursu jest kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożonarodzeniowymi oraz wyłonienie najlepszych grup kolędniczych na dalsze eliminacje. Zgłoszenia do udziału w Przeglądzie przyjmowane są do 23 grudnia br.

W Przeglądzie wezmą udział grupy reprezentujące placówki kulturalne, szkoły, koła gospodyń wiejskich, zespoły regionalne, ochotnicze straże pożarne, parafie oraz grupy aktualnie chodzące po kolędzie. Poszczególne grupy w przedstawianych programach przedstawiać będą tradycje kolędowania w regionie z którego pochodzą, zachowując odpowiedni strój, rekwizyty, skład kapeli, gwarę oraz repertuar kolęd i pastorałek.

Przegląd prowadzony będzie w trzech kategoriach wiekowych -  grupy dziecięce: 7-13 lat, grupy młodzieżowe: 14-17 lat oraz grupy dorosłe: od 18 lat. Występy grup oceniać będzie powołana przez organizatorów niezależne Jury, dokonując oceny  prezentacji i przyznając w poszczególnych kategoriach nagrody pieniężne. Najlepsze grupy zakwalifikowane zostaną na Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych, który odbędzie się  w dniach 21-22 stycznia 2017 r. w Kasince Małej.

Zgłoszenia do udziału w Przeglądzie przyjmowane są do 23 grudnia 2016 r. w Wydziale Kultury i Promocji i Urzędu Gminy Limanowa (pok. nr 30).

Zapraszamy do wspólnego kolędowania. Początek Przeglądu w dniu 6 stycznia o godz.14.00.

Poniżej Regulamin oraz Karta Zgłoszenia do udziału w Przeglądzie.