Lekcja geografii w bibliotece w Starej Wsi

19.12.2019
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Starej Wsi wraz Zastępcą Dyrektora Ewą Matras oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Starej Wsi wraz z nauczycielami  Wiesławą Halat oraz Barbarą Frączek mieli okazję zobaczyć górzysty kraj na Kaukazie – Gruzję, która zachwyca i zaskakuje. Było to możliwe za sprawą wystawy pt.: „Pocztówki z podróży: Gruzja” autorstwa Magdaleny Hussein Bętkowskiej.

Amatorka fotografii prowadzi szkołę jogi w Krakowie, gdzie jest jedną z nauczycielek. Jej pasją są podróże, na które zabiera aparat fotograficzny. Wystawa prezentuje chwile uchwycone w obiektywie, jakie autorka przeżyła podczas swej podróży po Gruzji. Plansze przedstawiają krajobrazy i zabytki tego pięknego kraju. Wystawa została udostępniona w ramach współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie.

Uczestników spotkania powitał dyrektor Jacenty Musiał, który następnie w ciekawy i przystępny sposób przybliżył uczniom ten fascynujący kraj. Nie zabrakło tutaj ciekawostek i niezbędnych informacji, który każdy turysta decydujący się odwiedzić to miejsce powinien znać. Gruzja wyróżnia się ogromną różnorodnością krajobrazu, co najlepiej pokazał prezentowany na spotkaniu film, a więc z jednej strony majestatyczne góry i pięciotysięczniki, lodowce, ale też równiny, na których uprawia się winorośl i plaże Morza Czarnego. To też kraj przepięknych widoków. Spotkanie to było niezapomnianą lekcją geografii. Uczniowie mieli okazję poszerzyć wiedzę na temat Gruzji i zobaczyć ją na unikalnych fotografiach. Gruzję można smakować na wiele sposobów. Spojrzenie fotografa Magdaleny Hussein Bętkowskiej pozwalało odkryć to miejsce w sposób niesztampowy.

Zdaniem młodzieży uczestniczącej w spotkaniu, barwna opowieść, urozmaicona filmem, zachęciła ich do odwiedzenia w przyszłości Gruzji.