A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Uroczyste oddanie do użytku mostu w ciągu ulicy Dudka

04.02.2019
1 lutego br. miało miejsce poświęcenie i oddanie do użytku mostu w ciągu ulicy Dudka. Most został odbudowany dzięki środkom przekazanym w formie dotacji z budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w infrastrukturze komunalnej za pośrednictwem Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Zadanie współfinansowały także samorządy miasta i gminy Limanowa.Most w ciągu ulicy Dudka w Limanowej został uszkodzony przez wezbrane wody rzeki Łososiny w wyniku intensywnych opadów atmosferycznych, które miały miejsce w maju oraz lipcu 2014 r. Zniszczony został wówczas filar mostu i ze względów bezpieczeństwa podjęta została decyzja o jego zamknięciu zarówno dla ruchu kołowego jak i pieszego.
W okresie od  maja do listopada 2018 r. trwały prace nad odbudową mostu, a wykonawcą inwestycji był Zakład Budowy Mostów Gryglak, Czachurski s.c. z Klęczan.W uroczystym oddaniu do użytku nowego obiektu, gdzie na miejscu gospodarzami byli Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut i Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda uczestniczyło liczne grono zaproszonych gości: Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska, Proboszcz parafii Łososina Górna ks. dr Kazimierz Fąfara, Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego Ewa Filipiak, Radni Gminy Limanowa z przewodniczącym Stanisławem Młyńskim, Sołtys Łososiny Górnej Karol Golonka, Zastępca Burmistrza Miasta Limanowa Wacław Zoń oraz Radni Miasta Limanowa wraz z Przewodniczącą Jolantą Juszkiewicz.

Całość uroczystości ubogaciła muzycznie kapela „Górne Łososinioki” i Koło Gospodyń Wiejskich z Łososiny Górnej.Odbudowany most ma 40,15 m długości, a jego szerokość to  9,58 m. Obiekt po obu stronach wyposażony jest w chodnik o szerokości 2,5 m.

Wartość całkowita inwestycji wyniosła  3.071 000 zł, z czego kwotę 2.000 000 zł stanowiła dotacja z budżetu państwa.


Liczba wyświetleń: 628
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30