A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

„Razem na Święta” – przedświąteczny wolontariat uczniów ze Szkoły nr 1 w Męcinie

14.12.2018
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas radości, nadziei, ale i okazywania sobie troski. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie co roku w okresie przedświątecznym  pamiętają o najbardziej potrzebujących, organizując zbiórkę żywności.Od kilku lat na terenie placówki działa również Szkolne Koło Wolontariatu. Św. Jan Paweł II – patron szkoły – wielokrotnie nawoływał do niesienia pomocy w duchu chrześcijańskiej miłości, dlatego też już nawet najmłodszych uczniów staramy się uwrażliwiać na potrzeby innych ludzi. Liczne akcje charytatywne organizowane na terenie szkoły wpisują się w przesłanie Papieża Polaka, który powiedział: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

W bieżącym roku szkoła postanowiła włączyć się w ogólnopolską akcję pod hasłem „Razem na Święta”, której celem jest podjęcie działań związanych z przedświątecznym wolontariatem. Jak co roku, dzieci i młodzież ochoczo odpowiedzieli na apel – każdej klasie udało się zgromadzić liczne artykuły spożywcze o długim terminie ważności oraz, niezbędne w każdym domu, ręczniki. Wszystkie produkty uczniowie zapakowali w ozdobne pudełka, dołączając ręcznie wykonane kartki z życzeniami. Paczki trafią do osób najbardziej potrzebujących w naszej miejscowości.Mamy nadzieję, że tego typu inicjatywy w przyszłości będą cieszyły się równie dużym zainteresowaniem, a coraz więcej dzieci będzie chciało pomagać w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu.
 


Liczba wyświetleń: 669
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30