„1918 – zapamiętamy już na zawsze”

08.11.2018
W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie  bierze udział w Ogólnopolskim projekcie dla przedszkoli pt. „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.  Jeden z modułów realizowanego projektu dotyczył  100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W związku z powyższym dzieci z oddziału przedszkolnego, pod kierunkiem wychowawczyń, zaprezentowały widowisko historyczne, którego tematyka dotyczyła początków Państwa Polskiego. Mali patrioci wyrazili swoje przywiązanie do ojczyzny poprzez inscenizację „Legendy o Lechu, Czechu i Rusie”,  wiersze, piosenki i taniec. Występ przedszkolaków spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony licznie zgromadzonej publicznościw osobach rodziców, dyrekcji, grona pedagogicznego oraz koleżanek i kolegów z klas 1-3.

Duży aplauz publiczności wzbudził pięknie wykonany i opracowany pod względem choreografii  taniec z flagą, a także pieśń pt. „Co to jest niepodległość”. Całości wymowyi powagi widowiska dodawała piękna dekoracja, świetnie dobrana muzyka oraz pokaz multimedialny przedstawiający fotografie żołnierzy z okresu I wojny światowej.Na zakończenie dzieci zainicjowały wspólne odśpiewanie hymnu państwowego,co w symboliczny sposób zaakcentowało prawdę, że „Ta, co nie zginęła, łączy pokolenia”.