A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

„Bezpieczny i słodki dzień” w Szkole Podstawowej w Pasierbcu

10.10.2018
9 października 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu odbył się „Bezpieczny i słodki dzień ze Świętym Krzysztofem i Aniołami Stróżami”. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Szkolne Koło Caritas w ramach konkursu „Odblaskowa szkoła”.Już od rana „Święty Krzysztof” wraz z ubranymi w odblaskowe kamizelki „Aniołami – asystentami” sprzedawali domowe ciasta i ciasteczka. Każdy, kto zakupił smakołyk otrzymał pamiątkowy obrazek z wizerunkiem św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Najważniejszym wydarzeniem dnia był „Odblaskowy apel”, podczas którego dokonano uroczystego podsumowania szkolnego konkursu plastycznego pn. „Odblask na medal”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu przestrzennego odblasku według własnego projektu. Jury w ocenie prac brało pod uwagę oryginalność pomysłu, estetykę wykonania oraz odblaskową kolorystykę pracy. W konkurs bardzo aktywnie zaangażowali się zarówno uczniowie oddziałów przedszkolnych, szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Laureaci konkursu otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik konkursu obdarowany został pamiątkowym upominkiem i słodyczami.Następnie odbyło się losowanie nagród wśród osób, które zakupiły ciasto. W loterii Szkolnego Koła Caritas można było wygrać m.in. figurki aniołów, obraz z wizerunkiem Anioła Stróża oraz kalendarz.
„Bezpieczny i słodki dzień…”  okazał się bardzo udaną szkolną akcją. Dzięki tak licznej obecności na szkolnych korytarzach „Aniołów Stróżów” oraz „Świętych Krzysztofów” ubranych w odblaskowe kamizelki, wszyscy uświadomiliśmy sobie, jak ważne jest noszenie odblasków oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas podróży.


Liczba wyświetleń: 601
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30