XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom z Wiesławem Drabikiem w SP w Kaninie

20.06.2018
W dniach 2-10 czerwca 2018 r. w całej Polsce obchodzono XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Z tej okazji  Szkoła Podstawowa w Kaninie gościła  jednego z najpopularniejszych autorów i ilustratorów książeczek dla dzieci - Wiesława Drabika.

Spotkanie zorganizowanie zostało we współpracy Gminną Biblioteką Publicznej w Starej Wsi. Na spotkaniu obecni byli: Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi,  Jacenty Musiał, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaninie Halina Śmierciak, bibliotekarka Maria Trzupek, nauczyciele, rodzice, pracownicy GOPS w Limanowej oraz oczywiście dzieci.
Wiesław Drabik jest autorem ponad 200 książek dla dzieci. Swój pierwszy utwór pt.: „Wiersz o wiośnie”  napisał dla swojej córeczki Joasi i tak rozpoczęła się jego pisarska przygoda. Spotkaniu towarzyszyły liczne atrakcje, niespodzianki - dzieci mogły wykazać się wiedzą ze znajomości książek pisarza, brały udział w zabawach słownych i próbowały swych sił w rymowaniu. Wiesław Drabik sypał rymami jak z rękawa. We wspólnym czytaniu udział wzięli rodzice, nauczyciele. Literacka uroczystość miała integracyjny, pokoleniowy charakter. Spotkanie połączone było z rozstrzygnięciem konkursu na "Czytelnika Roku". Najlepsi czytelnicy otrzymali dyplomy i upominki, a dodatkowo gość,  Wiesław Drabik, każdemu zwycięzcy układał specjalną rymowaną dedykację.

Na koniec do autora ustawiły się długie kolejki po autograf i odbitkę specjalnej pieczęci. "Udanych wakacji ... z książką!"  życzył wszystkim zgromadzonym pisarz. Organizatorzy i uczestnicy wyrazili wdzięczność za udane i niezwykle ciekawe spotkanie!