A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Przed nami teatralna odsłona Przeglądu "MaGa" oraz tabela z wynikami

10.05.2018
W najbliższy czwartek 10 maja w świetlicy w Starej Wsi odbędzie się konkurs scenek teatralnychw ramach "V Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży z terenu Gminy Limanowa  - MaGa". Przedstawienia teatralne prezentowane będą w trzech kategoriach wiekowych, a uczestnicy walczyć będą o kolejne punkty dla swoich placówek.  
 
Konkurs scenek teatralnych rozpocznie się o godz. 10.00, od występów dzieci w najmłodszej kategorii wiekowej tj. uczniów  kl.0-III szkół podstawowych. W tej kategorii zaprezentuje sie najwięcej, bo aż 7 grup teatralnych, a w kolejnych dwóch kategoriach - uczniów kl.IV-VI szkół podstawowych oraz uczniów kl. VII szkół podstawowych  wraz z  uczniami kl. II-III gimnazjum - po 6 grup.

Przygotowane przedstawienia oceniać będzie Komisja Artystyczna, w której zasiądą:
 

Ta­de­usz Dy­lawer­ski – ak­tor, lal­karz, mim, pe­dagog te­atru i cyr­ku, ab­sol­went Wy­dzia­łu Lal­kar­skie­go Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wro­cławiu i Stu­dium Pan­to­mi­my przy Wro­cław­skim Te­atrze Pan­to­mi­my, nieg­dyś ak­tor w ze­spo­le Hen­ryka To­ma­szew­skie­go, obec­nie ak­tor Te­atru Fi­gur Kraków. Na co dzień pracuje w Staromiejskim Centrum Kultury w Krakowie. Obsady aktorskie: "Fala zbrodni" , "Szanse finanse", "Pierwsza miłość" , "Karol. Człowiek który został papieżem", "Prawo Agaty", "Świat według Kiepskich", "Fala zbrodni", "Wielkie ucieczki".
Grał w spektaklach: CZTERY WIDOKI NA GOLGOTĘ, EUROPA ,SLUB.TRZECH.PIĘCIORO , DZIADY , PRZYJACIEL WESOŁEGO DIABŁA, GWAŁTU, CO SIĘ DZIEJE,  OŻENEK, KRÓL MACIUŚ PIERWSZY , KOMEDIA PASTERSKA , MIARKA ZA MIARKĘ , KRÓLOWA ŚNIEGU NITONISIO.
Bartosz Nowakowski - reżyser, aktor, muzyk. Urodzony w Gdyni założyciel Teatru PRÓG (2005) i Stowarzyszenia „Grupa PRÓG". Posiada klasyczne wykształcenie aktorskie, ukończył także Akademię Praktyk Teatralnych „Gardzienice". Studiował Animację Kultury i Zarządzanie w Kulturze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jako aktor i tancerz pracował w takich teatrach jak: Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice", Teatr BioGrupa Husaina Oručevića (Bałkany), Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, Royal Theatre w Plymouth (Wielka Brytania), Teatr Ekspresji i Ruchu Krzysztofa Balińskiego w Gdyni, Och Teatr Krystyny Jandy w Warszawie, Teatr Romeo Castellucci'ego (Włochy). Występował w wielu teatrach od Moskwy /Centrum Meyerholda/ do Nowego Jorku /LaMaMa Theater/. Jest szczerze oddanym muzyce fantastą teatru fizycznego i miłośnikiem nowych rozwiązań scenicznych. Jako reżyser i instruktor teatralny pracował m.in. dla: Theaterpadagogische Ausbildungkurs – niemieckiego projektu edukacji teatralnej dla pedagogów szkolnych; Małopolskiego Instytutu Kultury; Małopolskiej Fundacji Edukacji Europejskiej; Dziennego Ośrodka Socjoterapii „Siemacha" i Teatru Groteska w Krakowie. Jest współzałożycielem grupy etno-muzycznej Dream Drummers oraz Stowarzyszenia Teatralno-Edukacyjnego BioGrupa, w ramach którego pracował z młodzieżą z krajów bałkańskich po konflikcie wojennym. Obecnie jest na stałe związany z Teatrem Witkacego w Zakopanem (od roku 2013 rezydent sceny AB), Uniwersytetem Jagielońskim Wydział Polonistyki Wiedza o Teatrze, Wadowickim Centrum Kultury. Pracuje także jako niezależny twórca - aktor, muzyk i reżyser. 


 
Mateusz Przyłęcki - absolwent Wydziału Aktorskiego (2001) i Wydziału Reżyserii Dramatu (2009) Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Wyreżyserował spektakle: „Życie / instrukcja obsługi” wg. autorskiego scenariusza – kompilacji tekstów poradników, regulaminów i instrukcji, Teatr Współczesny w Szczecinie (premiera listopad 2008), „Lailonia” na motywach „13 bajek z królestwa Lailonii i innych bajek” L. Kołakowskiego (adaptacja własna), Teatr Kana w Szczecinie (premiera wrzesień 2009, spektakl zwyciężył w plebiscycie publiczności XVIII Alternatywnych Spotkań Teatralnych „KLAMRA”  2010 w Toruniu), „Stefcia Ćwiek w szponach życia” wg Dubravki Ugresic, Teatr Ludowy, Kraków (premiera listopad 2009), „Tango” S. Mrożka, Teatr Współczesny w Szczecinie (premiera październik 2010), „Czarnoksiężnik Oz” wg F. L. Baum’a, Teatr Lalki i Aktora „Pinokio” w Łodzi (premiera marzec 2011), „Mglisty Billy” wg G. Bianco, Teatr Figur Kraków (premiera czerwiec 2013, spektakl otrzymał Nagrodę Główną JURY MŁODYCH na Festiwalu Korczak 2013 oraz Pierwszą Nagrodę i nagrodę Jury Dziecięcego na Festiwalu Teatralnym „Karuzela” w Łodzi (2014), „Projekt: MATKA” wg. tekstów autorek opisujących na blogach swoje doświadczenia związane z macierzyństwem, Teatr Kana w Szczecinie (premiera wrzesień 2014, spektakl zwyciężył w plebiscycie publiczności XXIV Alternatywnych Spotkań Teatralnych „KLAMRA”  2016 w Toruniu), „Ławeczka” A. Gelmana, Teatr Dramatyczny w Białymstoku (premiera luty 2015), „Projekt: OJCIEC” wg. tekstów autorów opisujących na blogach i w książkach swoje doswiadczenia związane z tacierzyństwem, Teatr Kana w Szczecinie (premiera wrzesień 2016), „Trik Patryka” K. Sagora, Teatr Ludowy w Krakowie, spektakl zrealizowany w ramach konkursu im. Jana Dormana organizowanego przez Instytut Teatralny z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (premiera wrzesień 2017). W ramach opieki reżyserskiej zrealizował z Teatrem Papahema spektakl „Macbett” wg. E.Ionesco (premiera czerwiec 2015), a w ramach współpracy reżyserskiej z Justyną Kowalską spektakl „Dlaczego dziecko gotuje się w mamałydze” wg. prozy A. Veteranyi (premiera sierpień 2016, Teatr Witkacego w Zakopanem). Pomysłodawca i opiekun artystyczny projektu „PIEŚNI DLA MIASTA” zrealizowanego w ramach 36 PPA we Wrocławiu (Nurt OFF) – projekt dostał wyróżnienie.

oraz Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa - Wojciech Korabik.

Podczas konkursu scenek teatralnych prezentować sie będą:

 w kat.  kl.0-III SP:
 
1) Grupa "Super Dzieciaki": Milena Hebda, Filip Plata, Kamil Wilk, Aleksandra Żelasko, Szymon Żelasko - Szkoła Podstawowa w Kaninie (opiekun: Katarzyna Ziaja)
 
2) Zespół "Bajkoludki": Karolina Galica, Alicja Woźniak, Zuzanna Król, Oliwier Sikora, Łucja Szewczyk, Adrian Sikora - Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie (opiekunowie: Dorota Lupa, Magdalena Staszak)
 
3) Grupa "Bajkowe ludki": Aleksandra Jabłońska, Amelia Krzak, Emilia Trzeciak, Gabriela Rosiek, Wiktoria Łukasik, Bartosz Włodarczyk, Miłosz Łukasik, Filip Dziubanowski - Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie (opiekun: Halina Woźniak)
 
4) Barbara Baczewska,  Szymon Wójtowicz, Filip Fiejtek, Milena Sajdak, Antoni Bałaziński, Monika Łącka, Nikodem Odroniec, Sandra Odroniec - Szkoła Podstawowa w Młynnem (opiekun: Anna Kita)
 
5) Grupa teatralna "Żarcik": Beata Giza, Adrianna Śliwa, Martyna Sewielska, Karol Skiba - Szkoła Podstawowa w Nowym Rybiu (opiekun: Agata Jaworska)
 
6) Patryk Bednarczyk, Gabriela Golonka,  Kinga Papież, Anita Smoter, Wiktoria Piórkowska, Weronika Piórkowska, Magdalena Piórkowska, Julia Florek - Szkoła Podstawowa w Pasierbcu (opiekun: Zofia Knapik)
 
7) Grupa "Młodzi aktorzy": Nadia Czaja, Kacper Drożdżak, Damian Gancarczyk, Zuzanna Król, Marzena Leśniak, Agata Opiela, Krzysztof Opiela - Szkoła Podstawowa nr 1 w Siekierczynie (opiekun: Jolanta Danel)
 
w kat. kl. IV-VI SP:

1) Grupa "Czwartaki z Kaniny": Magdalena Gucwa, Jakub Gądek, Przemysław Szewczyk, Kacper Koszut, Patrycja Joniec, Anna Papież - Szkoła Podstawowa w Kaninie (opiekun: Teresa Szewczyk)

2) Zespół "Mania grania": Anastazja Pałka, Marlena Woźniak, Piotr Kurczab, Martyna Wnękowicz, Adam Dutka, Krzysztof Smoleń, Karol Wójcik, Oskar Janczyk - Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie (opiekunowie: Aneta Woźniak, Monika Woźniak, Iwona Pasiut)

3) Marzena Pociecha, Marta Woźniak, Dominika Tobiasz, Beata Włodarczyk, Ewelina Dutka, Kamil Orzeł, Mateusz Jabłoński - Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie (opiekunowie: Jadwiga Kuczaj, Ewelina Świerczek)
 
4) Grupa teatralna "Złote Rybki": Patrycja Korba, Jakub Tomczyk, Julia Szumańska, Anna Pawlińska, Wiktoria Kolarz, Albert Kaja, Gabriela Dudek, Aleksandra Kolarz - Szkoła Podstawowa w Nowym Rybiu (opiekun: Małgorzata Dudek)

5) Grupa "Złote rybki": Patryk Bąk, Antoni Dudziak, Kacper Marcisz, Piotr Pałka, Szymon Piórkowski, Ewa Ptaszek, Oliwia Wątroba, Roksana Myszka - Szkoła Podstawowa w Pasierbcu (opiekun: Alicja Wąsowicz)
 
6) Grupa "Teatr z klasą": Kamil Fiedor, Martyna Majda, Urszula Drożdżak, Ewelina Marcisz, Ewelina Janik, Joanna Kowalczyk, Tomasz Kowalczyk, Adrian Janik - Szkoła Podstawowa nr 1 w Siekierczynie (opiekun: Dorota Domiter)
 
 
w kat. kl. VII SP oraz II-III Gimnazjum:

1) Grupa "Rycerze":  Karol Lis, Szymon Kwiatkowski, Wioleta Wilk, Barbara Kożuch - Szkoła Podstawowa w Kaninie (opiekun: Teresa Szewczyk)

2) Grupa "Teatr Małych Wielkich Spraw": Gabriela Wiewióra, Urszula Woźniak, Wiktoria Oleksy, Jakub Lachor, Krzysztof Leśnik, Jakub Jasiński - Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie (opiekunowie: Urszula Wiewióra, Anna Szewczyk, Katarzyna Wójtowicz-Kaptur)
 
3) Agnieszka Nowak - Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie (opiekunowie: Jadwiga Kuczaj, Ewelina Świerczek)
 
4) Grupa teatralna "Asy z siódmej klasy": Julia Tomczyk, Natalia Tabak, Nina Kolarz, Kamil Dudek - Szkoła Podstawowa w Nowym Rybiu (opiekun: Małgorzata Dudek)
 
5) Grupa teatralna "No Name": Karolina Korecka, Katarzyna Sułkowska, Maria Woźniak, Adrian Golonka, Maciej Smoter  - Szkoła Podstawowa w Pasierbcu (opiekun: Edyta Wątroba)
 
6) Grupa teatralna "HYDRA": Natalia Kędroń, Jolanta Król, Gabriela Małucha, Justyna Młynarczyk, Karolina Zoń, Jakub Franczak, Mateusz Pietrucha - Szkoła Podstawowa nr 2 w Starej Wsi (opiekun: Wioletta Kurek)
 
Dnia 17 maja również w świetlicy w Starej Wsi odbędzie sie trzeci i ostatni już konkurs w ramach tegorocznej odsłony "Przeglądu MaGa" - konkurs tańca, który ostatecznie zadecyduje o ilości zdobytych punktów przez poszczególne szkoły.
 
Pora również na podsumowanie konkursu śpiewu. Laureatów znamy a poniżej przedstawiamy tabele z poszczególnymi wynikami. Jurorzy mieli do rozdysponowania 12 pkt i taką maksymalną ilość mogł uzyskać uczesnik od każdego, tym samym szkoła mogła otrzymać 48 punktów (4 jurorów). w każdej kategorii wiekowej  Po przeliczeniu wszystkich trzech kategorii placówka otrzymała określoną ilość punktów od miejsca pierwszego do piętnastego  ( ilość placówek zgłoszonych do przeglądu). Analogicznie za otrzymane miejsce pierwsze w określonym konkursie ( śpiew , teatr, taniec) 15 punktów a za miejsce 15 ( jeżeli uczestniczy w konkursie 1 pkt jezeli nie 0). Dodatkowe trzy punkty otrzymuje placowka jeżeli zostanie przyznane Grand Prix konkursu. 
Oto wyniki z konkursu śpiewu :


A tak po konkursie śpiewu prezentuje się tabela generalna.


 


Liczba wyświetleń: 775
6

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30