A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

KGW Łososina Górna z warsztatami w ZSP nr 4 w Limanowej

23.03.2018
W dniu 21 marca, odpowiadając na  zaproszenie biblioteki w ZSP nr 4 w Limanowej,  Panie z Koła Gospodyń Wiejskiej w Łososinie Górnej  przeprowadziły warsztaty z uczniami klasy 6b na temat tradycji i zwyczajów związanych z Wielkanocą. 
Panie opowiadały o przygotowaniach do Niedzieli Palmowej i sposobach wykonywania palm oraz zaprezentowały uczniom różne techniki i  sposoby ozdabiania jajek (bez użycia sztucznych barwników). 

Następnie wymieniły co  powinno znaleźć się w koszyku  wielkanocnym i co te rzeczy symbolizują.  W części praktycznej  uczniowie wykonywali  kwiaty z bibuły, krepiny, kolorowych kartek, które posłużyły do ozdobienia palm wielkanocnych. Ponad to, z gałązek brzozowych, kolorowych trawek, bukszpanu, gałązek „bazi” i innych dostępnych materiałów uczniowie z zaangażowaniem wykonali stroiki wielkanocne, kartki świąteczne i pisanki.

Praca przebiegała w wesołej atmosferze, którą ubarwiły Panie swoimi wspomnieniami z lat młodości na temat przygotowań do Wielkanocy i „psikusach” jakie miały miejsce w Poniedziałek Wielkanocny. W trakcie warsztatów degustowano pyszne ciasteczka kokosowe upieczone  przez Panią Przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich Marię Wróbel, która wraz z Anną Wideł, Stanisławą Matras i Marią Kolawą  koordynowały przebieg prac. Wykonując ozdoby świąteczne  zwracano uwagę na oszczędne gospodarowanie materiałami. Uczniowie wyszli z zajęć bardzo zadowoleni  i zainspirowani do wykonania  podobnych ozdób we własnych domach.
 


Liczba wyświetleń: 576
4

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30