KGW Łososina Górna z warsztatami w ZSP nr 4 w Limanowej

23.03.2018
W dniu 21 marca, odpowiadając na  zaproszenie biblioteki w ZSP nr 4 w Limanowej,  Panie z Koła Gospodyń Wiejskiej w Łososinie Górnej  przeprowadziły warsztaty z uczniami klasy 6b na temat tradycji i zwyczajów związanych z Wielkanocą.
Panie opowiadały o przygotowaniach do Niedzieli Palmowej i sposobach wykonywania palm oraz zaprezentowały uczniom różne techniki i  sposoby ozdabiania jajek (bez użycia sztucznych barwników).

Następnie wymieniły co  powinno znaleźć się w koszyku  wielkanocnym i co te rzeczy symbolizują.  W części praktycznej  uczniowie wykonywali  kwiaty z bibuły, krepiny, kolorowych kartek, które posłużyły do ozdobienia palm wielkanocnych. Ponad to, z gałązek brzozowych, kolorowych trawek, bukszpanu, gałązek „bazi” i innych dostępnych materiałów uczniowie z zaangażowaniem wykonali stroiki wielkanocne, kartki świąteczne i pisanki.