A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

OSP w Męcinie świętowała swoje 70-lecie!

27.07.2017
22 lipca br. Ochotnicza Straż Pożarna w Męcinie świętowała 70-lecie swojego istnienia. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Św. Antoniego Opata w Męcinie, po której odbyła się część oficjalna przy Zespole Szkół nr 1 w Męcinie. W wydarzeniu wzięli udział m.in.:  Wójt Gminy Limanowa – Władysław Pazdan, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego – Urszula Nowogórska, Wiceminister Finansów  - Wiesław Janczyk, Starosta Limanowski  - Jan Puchała, Przewodniczący Rady Gminy Limanowa – Stanisław Młyński,  Kierownictwo KP PSP Limanowa oraz jednostki OSP wraz z pocztami sztandarowymi i zaproszeni goście.

Podczas uroczystości  wręczone zostały medale za zasługi:
Krzyżem Marszałkowskim odznaczono druha FRANCISZKA ZDEBSKIEGO - najstarszego członka, a zarazem jednego z założycieli OSP w Męcinie w roku 1947.
Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa został odznaczony:
druh MIROSŁAW LEŚNIAK

Srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa zostali odznaczeni:
druh ADRIAN SMOLEŃ
druh JAROSŁAW SMOLEŃ
druh ADAM KRZAK

Brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa zostali odznaczeni:
druh KAMIL KAZIMIRAK
druh KAMIL KRZAK
druh JAN CHUDY

Odznaką Wzorowy Strażak zostali odznaczeni:
druh KRZYSTOF ŚWIERCZEK
druh MAREK LEŚNIARA
druh JAN DUDCZYK
druh SEBASTIAN KRZYŻAK
druh PIOTR SICIARZ
druh GRZEGORZ GÓRSKI

Złotym Krzyżem Świętego Floriana odznaczono:
druha Franciszka ZDEBSKIEGO.

Srebrnym Krzyżem Świętego Floriana odznaczono:
ks. Antoniego PISIA
druha BRONISŁAWA SMOLENIA
druha EDWARDA SMOLENIA
druha EUGENIUSZA KRZYŻAKA
druha ALEKSANDRA KRZYSZTOFA.


Po zakończeniu części oficjalnej organizatorzy zaprosili wszystkich na  Festyn Strażacki na placu przy budynku remizy OSP. Na uczestników czekało  wiele atrakcji, w tym loteria fantowa, konkursy oraz występy zespołów artystycznych i kabaretów. Przed publicznością zaprezentowali się m.in. Orkiestra Dęta OSP Męcina, kapele „Górne Łososinioki” oraz „Mali Męcinianie”. Ze swoim programem wystąpił również Bogdan Kalus aktor z popularnego serialu „Ranczo” oraz kabaret OTTO. Następnie uczestników festynu do wspólnej zabawy porwała kapela „Górole”  oraz odbył się pokaz sztucznych ogni.

 
Źródło/zdjęcia: powiat limanowa

Liczba wyświetleń: 937
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30