Drugi „Piknik Rodzinny” w Wysokiem

24.07.2017
23 lipca br. przy budynku OSP Wysokie, już po raz drugi odbył się „Piknik Rodzinny”. Uroczystego rozpoczęcia wydarzenia dokonał Sołtys Wsi – Władysław Lorek, który przywitał przybyłych gości i zaprosił  wszystkich do wspólnej zabawy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Zastępca Wójta Gminy Limanowa – Marian Mąka, Wiceminister Finansów – Wiesław Janczyk, Wicestarosta Limanowski – Mieczysław Uryga, Kierownik Wydziału Kultury i Promocji – Wojciech Korabik, Radny Gminy Limanowa – Krzysztof Popardowski oraz prezes OSP Wysokie – Tadeusz Witecki.

Głównym elementem wpływającym na sukces wydarzenia były atrakcje przygotowane przez Organizatorów.  Dla uczestników pikniku została przeprowadzona  loteria z atrakcyjnymi nagrodami oraz pokaz strażacki i prezentacja sprzętu OSP Wysokie. Najmłodsi uczestnicy oprócz możliwości zjedzenia lodów i waty cukrowej, mogli skorzystać z przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji takich jak karuzele, dmuchane zamki, czy malowanie twarzy.

Pomimo czarnych chmur, które zbierały się nad Wysokim na scenie prezentowały się kolejne zespoły, a plac przed remizą zapełnił się widzami.

Niestety pogoda nie okazała się łaskawa, ale nawet burza i ulewa nie powstrzymały tancerzy z „Doliny Słomki”, którzy swój występ postanowili kontynuować  w garażu remizy strażackiej. Wesołe tańce i głośne przyśpiewki członków zespołu szybko rozgoniły deszczowe chmury i kolejny zaplanowany w programie występ „Śpiewaków z Przyszowej” mógł odbyć się na scenie. Tuż po „Śpiewakach” sceną zawładnęli członkowie zespołu pieśni i tańca „Dolina Dunajca”.

W dalszej części swoje talenty muzyczno-wokalne zaprezentowała uzdolniona młodzież  z Wysokiego, Kaniny i Siekierczyny. Radosną atmosferę pikniku dopełniły występy zespołu „Forte” oraz zabawa taneczna z Zespołem „Big Bit”, który porwał do tańca wszystkich uczestników wydarzenia.

Piknik nie mógłby  odbyć się bez udziału sponsorów wśród których znaleźli się:
Urząd Gminy Limanowa, Starostwo Powiatowe Limanowa, OSP Wysokie, Kazimierz Plata – zakład przerobu złomu, Mirosław Hasior – skup bydła, Krzysztof Kotlarz – skup  złomu i materiałów kolorowych, Dariusz Kotlarz – produkcja mebli, Krzysztof Tokarczyk – wulkanizacja i serwis opon, Stanisław Hasior „Has-Cars”, Marek Uryga – Auto-handel, Damian Gancarczyk – AUTO-KOMPLEKS, Stanisław Leśniak, Marcin i Iwona Nawalaniec, Andrzej i Kinga Leśniak, Władysław Sławek – produkcja mebli, Barbara Gacek – auto części, Krzysztof Popardowki – mechanika, UFOland Nowy Sącz.