Przebudowa Szkoły Podstawowej w Rupniowie Bednarkach jednym z zadań Programu Rewitalizacji

27.06.2017
W ramach realizacji Gminnego Programu Rewitalizacji do roku 2023 jednym z podstawowych przedsięwzięć rewitalizacyjnych jest Przebudowa, rozbudowa i nadbudowa budynku szkoły Podstawowej Rupniów - Bednarki na potrzeby utworzenia domu spokojnej starości. Projekt ten realizowany będzie przez PBM Sułkowscy Spółka Jawna w ramach Działania 11.2 Odnowa obszarów wiejskich Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Realizacja inwestycji obejmować będzie modernizację istniejącego budynku Szkoły Podstawowej w Rupniowie-Bednarkach z przeznaczeniem na dom spokojnej starości w celu rozwiązywania zdiagnozowanych problemów i potrzeb społecznych w Gminie Limanowa.

Przeprowadzenie rewitalizacji szczególnie zaniedbanych obiektów i obszarów zdegradowanych w ujęciu przestrzennym i społecznym wskazano w Gminnym Programie Rewitalizacji jako instrument wzmacniający poczucie bezpieczeństwa mieszkańców gminy.

Projekt jest wpisany w Gminny Program Rewitalizacji, który to dokument był konsultowany wśród mieszkańców, jednakże dodatkowo zapraszamy do dalszych konsultacji na temat samego projektu pn. „Przebudowa, rozbudowa i nadbudowa budynku Szkoły Podstawowej Rupniów - Bednarki na potrzeby utworzenia domu spokojnej starości” i przekazywanie ewentualnych uwag bądź potrzeb z przedstawicielem PBM Sułkowscy Spółka Jawna - Tomaszem Górszczykiem; tel. 509 945 472 biuro@pbm-limanowa.pl