A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Międzynarodowe spotkanie koordynatorów projektu Erasmus+ w ZS nr 1 w Starej Wsi

16.06.2017
W Zespole Szkół Nr 1 w Starej Wsi w ramach realizowanego  projektu Erasmus + Healthy Herbs Outlook w dniach od 5 do 9 czerwca 2017 roku miało miejsce międzynarodowe spotkanie, czyli Transnational meeting. Uczestniczyli w nim nauczyciele ze szkół z Cypru, Grecji, Litwy, Rumunii i Turcji, z którymi szkoła realizowalizowała projekt. Program obejmował przede wszystkim omówienie  końcowego raportu. Zazwyczaj obowiązkiem szkoły goszczącej jest zaznajomienie partnerów z pracą szkoły oraz zapoznanie ich z kulturą i historią kraju goszczącego. Przez dwa  dni Zespół Szkół nr 1 w Starej Wsi gościł wszystkich koordynatorów projektu. Trudno opisać słowa zachwytu, które goście wypowiadali pod adresem szkoły, nauczycieli, uczniów jak również dyrektora szkoły Haliny Mąka. W poniedziałkowy wieczór uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na obiad z nauczycielami  szkoły oraz  rodzicami uczniów, którzy wyjeżdżali do Litwy, Cypru i Rumunii. Smaczne polskie potrawy, wykwintne ciasta upieczone przez mamy uczniów oraz śpiew polskich piosenek umilały wszystkim wieczorny czas. Przed obiadem w ramach integracji zespołu z polskimi nauczycielami goście brali udział w warsztatach decoupage.

We wtorek na oficjalnym powitaniu gości w szkole obecni byli Wicewójt Gminy Limanowa  Marian  Mąka oraz dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół  Edyta Król, przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice uczniów oraz cała społeczność szkolna. Akademię rozpoczęto filmem przedstawiającym historię Polski, znanych Polaków i polskie krajobrazy.  Następnie w szkolnym „Mam Talent” zaprezentowali się uczniowie.

Goście odwiedzili, również Urząd Gminy Limanowa, gdzie uczestniczyli w spotkaniu z Wicewójtem Gminy Marianem Mąką oraz Sekretarzem Markiem Ziają.

Uczestnicy projektu  zobaczyli kościół  pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Starej Wsi, Bazylikę Matki Bożej Bolesnej w Limanowej oraz Sanktuarium Maryjne w Pasierbcu. W środę zwiedzali Pieniny, kończąc wizytę grillem w bacówce w Bukowinkach.   W czwartek kolejką wyjechali na Kasprowy Wierch i zwiedzili Zakopane, a w piątek zauroczyła ich Wieliczka oraz Kraków.

Pożegnania były bardzo gorące i pełne nadziei na kolejne spotkania w niedalekiej przyszłości.
 
Jak nadmienia szkolny koordynator projektu – Maria Kita, wraz z nauczycielkami z Litwy przyjechały również cztery uczennice, które mieszkały u rodzin uczniów. Dzięki uprzejmości rodziców naszych uczennic Gabrysi, Izy, Karoliny i Marty  dziewczynki z Litwy spędziły w ciekawy sposób pierwszy tydzień swoich  wakacji. Ich przyjazd do polskiej szkoły nie wiązał się bezpośrednio z projektem, ale przede wszystkim z przyjaźnią , którą dziewczynki nawiązały między sobą w ramach projektu Erasmus + .
 
Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom za pomoc w  przygotowaniu spotkania w ramach projektu Erasmus+. Szczególnie podziękowania koordynator projektu Maria Kita kieruje  swojemu zespołowi,  w skład którego wchodzą dyrektor szkoły Halina Mąka, Magdalena Cepielik, Agnieszka Pałka i Kinga Tomaszek.
 
 


Liczba wyświetleń: 499
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30