A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Dni Hobbysty w Szkole Podstawowej w Pisarzowej

27.06.2017
W roku szkolnym 2016/2017  w Szkole Podstawowej w Pisarzowej w ramach projektu „Szkoła Współpracy” realizowany był cykl spotkań poświęconych różnym zainteresowaniom. Każdego miesiąca dzieci mogły poznać hobby, któremu inni lubią oddawać się w wolnym czasie. Projekt  „Szkoła Współpracy” zakłada współdziałanie rodziców, uczniów i nauczycieli, dlatego też w prezentacje zaangażowane były w różnym stopniu te trzy grupy stanowiące filary nowoczesnej szkoły.
We wrześniu motywem przewodnim Dnia Hobbysty była książka. Wtedy to można było podziwiać zaprojektowane przez uczniów okładki ulubionych lektur. Podczas wspólnych gier i zabaw  wszyscy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat popularnych baśni. Na zakończenie spotkania  zebrani wysłuchali pięknego odczytania utworu „Piękna i Bestia” przez rodziców.
Październikowy Dzień Hobbysty przebiegał pod hasłem "W Krainie Rozmaitości". Pokaz miał na celu promowanie kolekcjonerstwa i wszelkich pasji, które mogą się stać jednym ze sposobów na spędzanie wolnego czasu.

Kolejny Dzień Hobbysty był poświęcony pasji podróżowania. Uczniowie poszczególnych klas wykonali  plakaty poświęcone kontynentom oraz polskim podróżnikom. Na zakończenie dnia wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem – pasjonatą Samuelem Kempskim, który podzielił się swymi wrażeniami z wyprawy do Brazylii.
W grudniu  w centrum zainteresowania była nauka, która może stać się pasją. Uczniowie na plakatach przedstawili dokonania polskich naukowców.
Styczniowy Dzień Hobbysty poświęcony był muzyce. Podczas spotkania uczniowie, bawiąc się, mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat przebojów  muzyki pop, twórców współczesnych szlagierów oraz polskich utworów dla dzieci.
                                                                       
Dzięki kolejnemu lutowemu  spotkaniu dzieci miały okazję rozbudzić swoje zainteresowanie wszechświatem. Prezentacje, filmy oraz zadania miały na celu pokazać, jaką pasjonującą nauką jest astronomia.
W marcu uczniowie pochwalili się zdjęciami pupili. Na fotografiach wspaniale prezentowali się domowi ulubieńcy – psy, koty, wiewiórki,  żółwie, króliki, kucyki, owieczki, legwany i ptaki.
W kwietniu odbyło się spotkanie z panią dietetyk, która zachęcała wszystkich, nie tylko dzieci, by zdrowe odżywianie stało się hobby.
Z kolei w maju wystawa prac pt.  „A to wszystko jest Polska” zachęcała do zainteresowania się historią naszej ojczyzny.
Ostatnie spotkanie z okazji Dnia Hobbysty poświęcone było kulturze fizycznej. Uczniowie przed zbliżającymi się wakacjami mogli sprawdzić swoją kondycję, precyzję i sprawność.
Dzięki tym spotkaniom uczniowie, rodzice  i nauczyciele mieli okazję poznać zajęcie, których wykonywanie sprawia radość i pozwala zapomnieć o trudach codzienności. Dzieci dzięki Dniom Hobbysty przekonały się, ze warto mieć w życiu pasje.


Liczba wyświetleń: 571
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30