XVI sesja Rady Gminy Limanowa

29.06.2008

W gminie Limanowa odbyła się XVI sesja Rady Gminy, na której dokonano zmian w budżecie gminy polegających na wprowadzeniu do budżetu dodatkowych środków udziału gminy w podatkach stanowiących dochód budżetu państwa oraz części oświatowej subwencji ogólnej i dotacji celowych otrzymanych z budżetu państwa na realizację zadań własnych gminy w dziedzinie oświaty.

Ponadto Rada Gminy podjęła uchwały w sprawach:

• zaciągnięcia kredytu na realizację zadania pn. "Budowa kompleksu sportowego w Pisarzowej w ramach programu - Moje boisko ORLIK 2012",
  • zaciągnięcia kredytu na przebudowę dróg na terenie Gminy Limanowa,
  • wyrażenia zgody na użyczenie nieruchomości zabudowanych budynkami po zlikwidowanych szkołach w Starym Rybiu i Kisielówce,
  • upoważnienia Wójta Gminy do zawarcia porozumienia w Burmistrzem Miasta Limanowa w sprawie administrowania obiektami mostowymi.

W trakcie sesji Wójt Gminy poinformował Radę Gminy o swojej działalności w okresie międzysesyjnym.

Radni w ramach interpelacji i wniosków poruszyli problemy związane z:

• likwidacją zagrożenia drogowego w ciągu drogi Stara Wieś Wola – Rola,
  • poczynieniem starań o zwiększenie puli środków sołeckich.

Odpowiedzi na interpelacje i wnioski udzielił Wójt Gminy.

Ponadto Rada Gminy podjęła uchwały w sprawach:

• zaciągnięcia kredytu na przebudowę dróg na terenie Gminy Limanowa,

Radni w ramach interpelacji i wniosków poruszyli problemy związane z:

• likwidacją zagrożenia drogowego w ciągu drogi Stara Wieś Wola – Rola,
  • poczynieniem starań o zwiększenie puli środków sołeckich.

Odpowiedzi na interpelacje i wnioski udzielił Wójt Gminy.