Bezdomne psy

13.01.2002

W ostatnim okresie czasu zgłaszane są sygnały o wałęsających się psach w niektórych wsiach na terenie gminy. Psy te stanowią zagrożenie dla ludności, a szczególnie dla dzieci chodzących do szkoły.
Ostatnio zanotowano przypadek zagryzienia królików u jednego z mieszkańców Pisarzowej. W związku z powyższym przypomina się, że na właścicielach psów ciąży obowiązek trzymania psów na uwięzi. Wyprowadzanie psów na spacer powinno się odbywać na smyczy. Utrzymywanie psów rasy uznawanej za agresywną wymaga zezwolenia właściwego organu gminy.
Kto narusza zakazy określone powyżej podlega karze aresztu albo grzywny. Przypomina się mieszkańcom, że nie przestrzeganie obowiązujących przepisów i kolejne sygnały o wałęsających się psach spowodują narażenie właścicieli tych psów na konsekwencje prawne.