Gminy Limanowa

Rupniów i Olimpia wygrywają kolejkę

12.04.2015

Niedziela okazała się szczęśliwą dla drużyn z terenu naszej gminy. Obydwie spośród grających zwyciężyły swoje spotkania zgarniając komplet punktów.

A KLASA: LKS Rupniów inauguracje rundy wiosennej rozpoczął od pewnego zwycięstwa z Krokusem Przyszowa wygrywając na wyjeździe 3:1. W pierwszej połowie mecz był wyrównany, ale to Rupniów zszedł do szatni prowadząc 1:0 po efektywnej bramce Alberta Piwowarczyka. Druga połowa to znaczna przewaga Rupniowa i kolejne dwa gole. Na 2:0 strzela Biedroń Tomek, wynik o kolejną bramkę podwyższa ponownie Piwowarczyk. Poza  celnymi strzałami Rupniów miał jeszcze trzy 100% okazje jednak pozostały one niewykorzystane.  Krokus oprócz jedynej honorowej bramki zdobytej przez Nawalańca  miał jeszcze 2 szanse na wyrównanie . Jednak stojący w bramce Rupniowa Kamil Moskal nie dał szans rywalom. Obecnie Rupniów zajmuje 3 miejsce w tabeli z łączną ilością punktów – 23.

LIGA OKRĘGOWA: w drugiej kolejce rundy rewanżowej „Olimpia” Pisarzowa pewnie pokonała Orzeł Wojnarową wygrywając przed własną publicznością 2:0. Obie bramki padły w pierwszej połowie. Już w 8 minucie Łukasz Sobokniewicz zdobywa pierwszego gola dobijając piłkę po strzale Pawła Kociołka. Kilka minut później Kociołek celnie strzela po podaniu Pawła Zygmunta i tym samym ustala ostateczny wynik spotkania. Drugie spotkanie – drugie zwycięstwo i komplet punktów na początek sezonu. „Olimpia” zajmuje 5 miejsce w tabeli z 32 punktami na koncie.