I sesja Rady gminy Limanowa IX kadencji - Zaprzysiężenie radnych i wójta gminy Limanowa

08.05.2024
Podczas I sesji Rady Gminy Limanowa IX kadencji, która odbyła się w dniu 7 maja 2024 r. o godz. 10.30 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Limanowa, nowo wybrani radni Gminy Limanowa oraz Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut złożyli ślubowanie.

I sesja Rady Gminy Limanowa zwołana została Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Nowym Sączu II na dzień 7 maja 2024 r. na godz. 10.30. O godz. 9.00 radni Gminy wraz z Wójtem Gminy i Zastępcą Wójta Gminy uczestniczyli w uroczystej Mszy św., która odprawiona została w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

I sesję Rady Gminy Limanowa prowadził najstarszy wiekiem radny – Andrzej Malinowski.
W sesji uczestniczyli Wójt Gminy - Jan Skrzekut, Zastępca Wójta Gminy – Wojciech Pazdan, radni Gminy, sołtysi, dyrektorzy oraz kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych
i wydziałów Urzędu Gminy.

Na wstępie, Agata Talar – Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Limanowej wręczyła zaświadczenia o wyborze na radnego oraz zaświadczenie o wyborze na Wójta Gminy Limanowa.

Podkreśliła, że „wybór jest efektem społecznego mandatu i szczerego zaufania, jakim obdarzyli Państwa wyborcy. Razem rozpoczniecie ważną i odpowiedzialną pracę dla dobra całej naszej gminnej wspólnoty. Każde wybory niosą ze sobą nowe oczekiwania. Mieszkańcy wybierając Was wyrazili swoją nadzieję na rozwiązanie problemów oraz osiąganie konkretnych celów i spełnianie obietnic. Życzę Szanownym Paniom i Panom Radnym oraz Wójtowi wytrwałości i umiejętności w dążeniu do realizacji oczekiwanych przez mieszkańców zadań na rzecz gminy oraz wielu sukcesów i wewnętrznej satysfakcji płynącej z pracy w samorządzie.”

W następnym punkcie sesji, radni przystąpili do złożenia ślubowania. Radny senior Andrzej Malinowski odczytał rotę ślubowania:

„Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”, kolejno każdy radny gminy złożył ślubowanie wypowiadając zdanie „Ślubuję, tak, mi dopomóż Bóg”.

Radnymi Gminy IX kadencji zostali:

1. BIENIEK Wojciech
19. WOJAK-ĆWIK Iwona
20. WOŹNIAK Rafał
21. WYŻYCKI Andrzej

Po radnych, ślubowanie wobec zebranych na sesji złożył Jan Skrzekut, wypowiadając rotę:

„Obejmując urząd Wójta Gminy Limanowa, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy”.
„Ślubuję, Tak mi dopomóż Bóg”

W dalszej części posiedzenia, dokonano wyboru Przewodniczącego Rady Gminy Limanowa oraz dwóch Wiceprzewodniczących Rady.

Zgodnie z procedurą, Przewodniczącego Rady i Wiceprzewodniczących Rady wybiera się bezwzględną większością głosów, w obecności co najmniej połowy ustawowego składu rady, w głosowaniu tajnym. W tym celu powołano Komisję Skrutacyjną, w skład której wchodzili: Pani Iwona Wojak-Ćwik, Pani Maria Rzeźnik i Pan Zdzisław Kądziołka.

Po przeprowadzeniu głosowania, Komisja Skrutacyjna ogłosiła, że na Przewodniczącego Rady Gminy Limanowa wybrany został Daniel ŁĄCKI, a Wiceprzewodniczącymi Rady zostali: Bogusław PAZDUR i Rafał WOŹNIAK.

Ponadto radni na I sesji Rady Gminy uchwalili wynagrodzenia dla Wójta Gminy podejmując w tej kwestii stosowną uchwałę.
Po zrealizowaniu tego punktu obrady zakończono.