Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Podsumowanie osiągnięć w roku szkolnego 2023/2024

19.06.2024
W dniu 18 czerwca br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Limanowa wręczono nagrody uczniom za szczególne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2023/2024. Edyta Król Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej przywitała dyrektorów, nauczycieli, pracowników obsługi oraz uczniów.

W imieniu gospodarza Wójta Jana Skrzekuta oraz jego zastępcy Wojciecha Pazdana, a także w imieniu własnym witam wszystkich gości przybyłych na uroczystość podsumowania roku szkolnego 2023/2024 w Gminie Limanowa, a w szczególności witam:
Przewodniczącego Rady Gminy Limanowa Daniela Łąckiego, Przewodniczącego Komisji Oświaty, Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Gminy Limanowa Adama Rysia Szanownych Dyrektorów, Drogich Nauczycieli naszych szkół, Pracowników obsługi a przede wszystkim Was nasi drodzy Uczniowie.Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Dyrektorzy i Pracownicy Szkół
"Dla szkolnych społeczności, zwłaszcza dla uczniów, każdy rok nauki jest ważny i niepowtarzalny. Kończy się etap wytężonej pracy, realizacji wyznaczonych celów mierzonych wynikami promocji, egzaminów czy konkursowych osiągnięć Na progu zbliżających się wakacji wszystkim Państwu pragnę podziękować za trud całorocznego wysiłku oraz złożyć najlepsze życzenia.  

Drodzy uczniowie
Dzisiejszy dzień to czas gratulacji, podziękowań i życzeń. Gratulujmy osiągnięć, jakie były Waszym udziałem podczas mijającego roku szkolnego. Dziękujemy za to, że jesteście ludźmi dla których wiedza, umiejętności i pokonywanie przeszkód jakie stawia świat nie przysłania najważniejszych idei życia jakimi są: dobroć, życzliwość otwartość na ludzi i otoczenie.
Życzymy Wam, abyście nadchodzące letnie miesiące spędzili ciekawie, przyjemnie i zdrowo, abyście przywieźli z wakacji mnóstwo wrażeń i wspomnień. Ale przede wszystkim życzymy Wam odpoczynku! Cieszcie się towarzystwem innych ludzi: sprawdzonymi przyjaźniami i nowymi znajomościami.

Drodzy Nauczyciele
Obecnie nauczyciel to osoba, która jest nie tylko fachowcem w swojej dziedzinie, ale także sprawnym pedagogiem, psychologiem, wychowawcą nie tylko swoich uczniów, ale bardzo często osobą pomocną także ich rodzicom. Jak mało kto potrafi sprostać rosnącym z roku na rok wymaganiom, zwiększającej się ilości obowiązków, rosnącym potrzebom szkoły i uczniów. Jest osobą stale dokształcającą się, powiększającą zasób swej wiedzy, szukającą ciekawych i niebanalnych rozwiązań. A przy tym wszystkim to zwykle człowiek pogodny, życzliwy i wyrozumiały.
Każdy uczeń potrzebuje właściwej motywacji do pracy, oczekuje pochwały, nagrody za rzetelne jej wykonanie. Nagrody są ważne, ale uświadamiamy też wychowankom, iż nagroda nie jest najważniejsza, ale wiedza, satysfakcja i zadowolenie. Zgromadzeni tu uczniowie wyróżniają się nie tylko wiedzą,
ale i zaangażowaniem w życie swoich środowisk. Mają czas na naukę, pracę społeczną i rozwijanie własnych zainteresowań.

Chciałabyśmy podziękować Wszystkim nauczycielom, za pomoc uczniom, w rozwijaniu ich talentów, pasji, umiejętności. Za każdą dołożoną cegiełkę w procesie wewnętrznego rozwoju naszych dzieci.
Sprawowanie opieki pedagogiczno-wychowawczej nad uczniem uzdolnionym to też wielkie wyzwanie dla samego nauczyciela. Kluczem do sukcesu jest osobowość nauczycieli szkół gminnych, ich wiedza i entuzjazm. Gratulujemy i dziękujemy Państwu za pomoc dzieciom uzdolnionym w rozwijaniu
ich talentów, pasji i umiejętności.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do naszych Dyrektorów, którzy będąc nauczycielami, nieustannie zabiegają o sprawne funkcjonowanie naszych gminnych szkół, dobrą współpracę i otwartość na wszystkich tych którzy tworzą społeczność szkolną.

Proszę przekazać Rodzicom, iż mamy nadzieję że przez cały rok szkolny czują się cząstką społeczności szkolnych. A także podziękować im za wkład pracy i osobiste zaangażowanie w edukację i wychowanie naszych młodych przyjaciół. Młodzież lepiej wykształcona, o lepszych kwalifikacjach w przyszłości dobrze zadba o naszą gminę.
Serdeczne podziękowania składam również na ręce pracowników obsługi i administracji naszych szkół. Dziękuję Wam za to, że każdego dnia dbacie o to, aby nauczyciele i uczniowie mogli realizować swoje oświatowe misje w odpowiednio przygotowanych salach lekcyjnych, poruszać się po czystych korytarzach, spożywać smaczne obiady, a także za wszelką pomoc w realizowaniu naszego wspólnego celu, jakim jest wychowanie młodego człowieka."


Następnie słowa uznania dla sukcesów oraz za wkład pracy nauczycieli wyrazili Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut oraz Przewodniczący Rady Gminy Limanowa Daniel Łącki

"Na zakończenie naszego spotkania jeszcze raz z całego serca gratulujemy Wam osiągnięć. Wszystkim Państwu składamy życzenia bezpiecznych, miłych, słonecznych i zdrowych wakacji. Niech będą one czasem zasłużonego wypoczynku i radości, a zgromadzona podczas letnich tygodni energia niech pozwoli wrócić w przyszłym roku szkolnym do kolejnych zadań i planów. Do zobaczenia po wakacjach. Dziękujemy!"
Serdecznie wszystkim gratulujemy!
 
Nagrodzeni uczniowie:
 
Nazwa szkoły Imię i nazwisko ucznia
Kanina Łukasz Gądek
Młynne Wanda Piszczek
Nowe Rybie Wiktoria Grzelak
Mordarka Kinga Tomasik
Rupniów Julia Smoter
Męcina 1 Maksymilian Dudzik
Męcina 1 Wiktoria Smoleń
Rupniów Natalia Banat
Mordarka Zofia Opiela
Siekierczyna 1 Julia Piszczek
Siekierczyna 1 Weronika Król
Siekierczyna 1 Nikodem Zoń
Siekierczyna 1 Adam Pająk
Rupniów Patrycja Banach
Rupniów Sergiusz Bubula
Mordarka Amelia Bieda
Męcina 2 Antoni Saska 
Siekierczyna 1 Marlena Wardęga
Siekierczyna 1 Wiktoria Nawalaniec
Siekierczyna 2 Julia Mordarska
Mordarka Natalia Hila
Pasierbiec Oliwia Szewczyk
Pisarzowa Nikola Papież
Pisarzowa Maria Górszczyk
Pisarzowa Dawid Frasunek
Stara Wies 2 Hubert Franczak
 
Opiekunowie uczniów: Krystyna Raszek, Witold Sochacki, Maria Gąsiorek, Stanisława Abram, Magdalena Raczek, Marta Dudzik, Bogumiła Lasek, Jarosław Potoniec, Paweł Ciuła, Barbara Szewczyk, Mariola Pająk, Marta Machynia, ks.Maciej Dadał, Renata Nowak, Monika Postrożna, Anna Zoń, Magdalena Janik, Natalia Wątroba, Marzena Kasprzyk-Dudek, Barbara Raczek, Magdalena Strzebońska, Wiesława Boruta,

Nagrody Wójta Gminy Limanowa i Rady Gminy Limanowa: NAUCZYCIELE:

Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Kaninie: mgr Renata Lis, mgr Katarzyna Ziaja
Szkoła Podstawowa im. Królowej Korony Polskiej w Kłodnem: mgr Małgorzata Karabin, mgr Klaudia Wideł
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie: mgr Monika Woźniak, mgr Bogumiła Lasek, mgr Marta Dudzik
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Konstytucji 3-go Maja w Męcinie mgr Halina Woźniak
Szkoła Podstawowa w Młynnem mgr Anna Kita
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce mgr Kazimiera Biernat, mgr Wiesław Mamak, mgr Ewa Tomaszek
Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu mgr Bożena Chlipała
Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Pasierbcu mgr Janina Wąsowicz
Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Górszczyka mgr Magdalena Strzebońska, mgr Marzena Kasprzyk-Dudek, mgr Ewa Papież
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie mgr Magdalena Raczek, mgr Marta Machynia
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie mgr Monika Postrożna, mgr Michał Majka
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Zygmunta Krasińskiego w Siekierczynie mgr Monika Borucka, mgr Magdalena Janik
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi mgr Marek Młynarczyk, mgr Beata Smorońska-Janczy, mgr Jolanta Kordeczka, mgr Lidia Kazior
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi mgr Wiesława Boruta
Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Wysokiem mgr Sabina Myszka, mgr Marcin Stanisz
 


DYREKTORZY:

Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Kaninie: mgr Halina Śmierciak
Szkoła Podstawowa im. Królowej Korony Polskiej w Kłodnem: mgr Roman Ciesielczyk
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie: dr  Grzegorz Krzak
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Konstytucji 3-go Maja w Męcinie; mgr Bogdan Woźniak
Szkoła Podstawowa w Młynnem: mgr Bożena Golonka
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce; mgr Paweł Ciuła
Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu: mgr Maria Sułkowska
Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Pasierbcu: mgr Zbigniew Król
Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej: mgr Renata Długosz
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie: mgr Robert Piwowarczyk
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie; mgr Wiesława Tudaj
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Zygmunta Krasińskiego w Siekierczynie: mgr Jóżefa Setlak
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi: mgr Natalia Kordeczka
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi: mgr Marek Twaróg
Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Wysokiem: mgr Bogdan KożuchPRACOWNICY OBSŁUGI SZKÓŁ: 

Szkoła Podstawowa w Młynnem: prac.obsługi Irena Zimirska
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce:  prac.obsługi Janina Jurek
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce:  prac.obsługi Barbara Ćwik
Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej:  prac.obsługi Anna Opiela

Wspólne spotkanie było doskonałą okazją by podziękować odchodzącym na emeryturę pracownikom:  1 Szkoła Podstawowa im. Królowej Korony Polskiej w Kłodnem:  Tobiasz Marek, Tobiasz Ewa
2 Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie: Maria Leśniaka
3 Szkoła Podstawowa w Młynnem: Pytel Anna, Jajeśnica Barbara
4 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspieńskiego w Mordarce: Kazimiera Biernat, Wiesław Mamak, Janina Jurek
5 Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu: Bożena Chlipała
6 Szkoła Podstawowa im. Włądysława Reymonta w Pasierbcu :Janina Wąsowicz
7 Szkoła Podstawowa im. Ks.Józefa Górszczyka w Pisarzowej: Anna Opiela
8 Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Zygmunta Krasickiego w Siekierczynie: Biernat Irena, Zoń StanisławLiczba wyświetleń: 1019
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne