Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Podsumowanie projektu „Akademia Pszczoły Bohatera” w Szkole Podstawowej nr 1 w Męcinie

05.06.2024
W tym roku szkolnym uczniowie klas I-III realizowali ogólnopolski projekt edukacyjny zatytułowany "Akademia Pszczoły Bohatera" finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Celem programu było nie tylko szerzenie wiedzy na temat pszczół i ich roli w ekosystemie, ale także promowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz produktów polskiego rolnictwa.
 

Dzięki udziałowi w projekcie, w naszej szkole powstała Szkolna Pracownia Akademii Pszczoły Bohatera wyposażona w materiały dydaktyczne: ul edukacyjny, kombinezon, rękawice pszczelarskie, które wykorzystywane były podczas cyklicznych zajęć z uczniami. Dzieci aktywnie w nich uczestniczyły, z zaciekawieniem oglądały filmy dotyczące życia pszczół, z zainteresowaniem przeglądały akcesoria pszczelarskie, a nawet skorzystały z okazji do przymierzenia stroju pszczelarza. Ponadto otrzymały do skosztowania naturalny i zdrowy sok oraz chipsy jabłkowe.

W ramach projektu uczniowie wzięli również udział w obchodach Dnia Pszczoły. Podczas zajęć artystycznych tworzyły ciekawe i oryginalne prace plastyczne o tematyce pszczelarskiej ,,Przyleciała do nas pszczoła, nie..., nie jedna, ale cała grupa pszczół”.W ramach podsumowania projektu Akademia Pszczoły Bohatera odbyło się spotkanie z panią wicedyrektor - miłośniczką pszczół, która przeprowadziła dla uczniów ciekawą prelekcję. Dzieci z zapartym tchem słuchały opowieści o życiu tych pracowitych owadów, oglądały zdjęcia, a także pszczelarskie akcesoria pochodzące z prywatnej Pasieki w Jałowcach. Spotkanie to uświetnili swoim występem uczniowie klas pierwszych, prezentując krótki montaż słowno-muzyczny, wcielając się w rolę pszczelego roju.Uczestnictwo w projekcie na pewno poszerzyło wiedzę dzieci o życiu tych jakże pracowitych owadów. Teraz wiedzą już, jak bardzo potrzebne są one w naszym środowisku, jak wielką i ważną rolę odgrywają, jak należy o nie dbać, żeby czerpać z ich ciężkiej pracy jak najwięcej dobrodziejstw, że bez nich nie istniałoby życie. 


Liczba wyświetleń: 286
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne