Podpisanie umów na remont dróg w Rupniowie, Nowym i Starym Rybiu

02.03.2023

Zostały podpisane umowy na realizacje dwóch potężnych zadań drogowych w miejscowościach Rupniów, Nowe i Stare Rybie.

Pierwsze zadanie pn:  „Remont drogi gminnej nr 340486K Stare Rybie - Zimna Woda - Podgórze w km od 0+000 do km 3+948,64 w miejscowości Nowe Rybie, Stare Rybie, Gmina Limanowa” dofinansowanego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Zakres robót obejmuje w szczególności: roboty rozbiórkowe, roboty ziemne, remont drogi, remont przepustów, remont zjazdów, odwodnienie, oznakowanie pionowe i poziome.
Całkowita wartość inwestycji: 2 438 212,06 zł, z czego 1 660 301,00 zł będzie stanowiła dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo ZBD GROUP Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem ul. Jagodowa 61, 33-300 Nowy Sącz.

Umowa została podpisana przez prezes Katarzynę Chełmecką- Lech oraz Wójta Gminy Limanowa Jana Skrzekuta w kontrasygnacie skarbnika gminy Marcina Matrasa.
Drugie zadanie  pn:  „Remont drogi gminnej nr 340474K Rupniów - Bednarki - Zawadka w km od 0+000 do km 3+417 w miejscowości Rupniów, Gmina Limanowa”
Zakres robót obejmuje w szczególności: roboty rozbiórkowe, roboty ziemne, remont drogi, remont przepustów, remont zjazdów, remont chodnika, oznakowanie pionowe i poziome, urządzenie BRD – oświetlenie, zabezpieczenie infrastruktury towarzyszącej.Całkowita wartość zadania : 1 348 093,33 zł.

Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe LIMDROG Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem ul. Matki Boskiej Bolesnej 87, 34-600 Limanowa.
Umowa została podpisana przez prezesa Macieja Szkarłat oraz Wójta Gminy Limanowa Jana Skrzekuta w kontrasygnacie skarbnika gminy Marcina Matrasa.  Przy podpisywaniu umów uczestniczyli również Zastępca Wójta Gminy Limanowa Wojciech Pazdan oraz Kierownik Wydziału inwestycji i Funduszy Europejskich Stanisław Piegza.