Nowe szlaki turystyczne VELO Limanowski oficjalnie odebrane

12.05.2021
Zakończona została realizacja projektu polegającego na rozbudowie szlaków wielofunkcyjnych wokół Góry Mogielica oraz szlaków łącznikowych w gminach Limanowa, Słopnice, Kamienica i mieście Limanowa wraz z ich połączeniem z trasą główną VeloDunajec. Na tę okoliczność 7 maja br. miało miejsce symboliczne zakończenie projektu, które odbyło się w Pijalni Wód w Szczawie.

W ramach projektu powstało 24,55 km nowych tras rowerowych i szlaków pieszych oraz odnowiono 16,33 km istniejących szlaków poprzez ich oznakowanie. Trasy będą służyły mieszkańcom i turystom, którzy chcą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, nawet tym wymagającym, gdyż ukształtowanie terenu limanowszczyzny sprawia, że można tutaj uprawiać kolarstwo górskie, a także ambitne piesze wędrówki.

Na terenie Gminy Limanowa oznakowano istniejące szlaki turystyczne od wzgórza Jabłoniec do ośrodka wypoczynkowego pod Ostrą, gdzie powstało 10 miejsc postojowych, utwardzono grunt o powierzchni 413 m2, przebudowano ogrodzenie, wybudowano wiatę ze stolikiem i ławkami, zainstalowano monitoring, w skład którego wchodzi 5 kamer bezprzewodowych, rejestrator i laptop.

Całkowity koszt inwestycji zrealizowanej na terenie gminy to 146 370,00 zł, z czego kwota dofinansowania opiewa na kwotę 86 889,19 zł.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

fot. Powiat Limanowski,
Urząd Gminy Limanowa