Gmina Limanowa oferuje lokale na wynajem

20.04.2021

Informujemy, że Gmina Limanowa posiada dwa wolne lokale przeznaczone do wynajmu na prowadzenie działalności biurowej lub usługowej znajdujące się na II piętrze w odnowionej części w budynku przy ul. Matki Boskiej Bolesnej 18A.

Lokal nr 1 o powierzchni użytkowej 40,88 m2
Lokal nr 2 o powierzchni użytkowej 16,85 m2

Poniżej przedstawia się wykaz nieruchomości m.in. z ich opisem i sposobem obliczania czynszu:

WYKAZ NIERUCHOMOŚCI

Na podstawie art. 35 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2020 r. poz. 65 ze zm.) Wójt Gminy Limanowa podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w najem:

Nieruchomość przeznaczona do wynajęcia, objęta jest Kw. Nr 36366 prowadzoną przez Sąd Rejonowy w Limanowej.
  1. Pomieszczenia przeznaczone do wynajęcia znajdują się na II piętrze budynku położonego na działce ew. nr 533/2, obręb nr 5 miasto Limanowa, przy ulicy  M.B. Bolesnej 18 A w Limanowej, wyposażonego w instalacje: wodociągową, kanalizacyjną, elektryczną i centralnego ogrzewania.
  2. Pomieszczenia przeznaczone są do wynajęcia jednemu podmiotowi z przeznaczeniem na prowadzenie działalności  biurowej lub usługowej. Termin zagospodarowania pomieszczeń określony zostanie w umowie najmu.
  3. Łączna powierzchnia pomieszczeń przeznaczonych do wynajęcia wynosi  40,88 m2 .
  4. Minimalna stawkę za 1 m2 wynajmowanej powierzchni określa zarządzenie nr 9/2021 Wójta Gminy Limanowa z dnia 20.01.2021 r. w sprawie określenia wysokości minimalnych stawek czynszu za dzierżawę i wynajem nieruchomości stanowiących własność Gminy Limanowa po ich zrewaloryzowaniu i obecnie wynosi 13,04 netto.
  5. Czynsz za wynajem jest płatny z góry – do dwudziestego dnia tego miesiąca, za który powstał obowiązek jego płatności. Czynsz z tytułu najmu podlega corocznej waloryzacji – od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym ogłoszono w formie komunikatu Prezesa GUS średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w roku poprzedzającym waloryzację.

1. Pomieszczenia przeznaczone do wynajęcia znajdują się na II piętrze budynku położonego na działce ew. nr 533/2, obręb nr 5 miasto Limanowa, przy ulicy M. B. Bolesnej 18 A w Limanowej, wyposażonego w instalacje: wodociągową, kanalizacyjną, elektryczną i centralnego ogrzewania.
  2. Pomieszczenie przeznaczone są do wynajęcia jednemu podmiotowi z przeznaczeniem na prowadzenie działalności  biurowej lub usługowej. Termin zagospodarowania pomieszczeń określony zostanie w umowie najmu.
  3. Łączna powierzchnia pomieszczeń przeznaczonych do wynajęcia wynosi  16,85 m2 .

Więcej informacji dotyczących wynajmu udziela Wydział Gospodarki Komunalnej UG Limanowa, tel. 18 263-00-44.

Wejście z korytarza do lokalu nr 1

Lokal nr 1 o powierzchni użytkowej 40,88 m2