Posiedzenie GKRPA w Limanowej

12.12.2002

W dniu 13 grudnia 2002r. w Urzędzie Gminy Limanowa odbyło się posiedzenie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, na którym wysłuchano informacji Pełnomocnika Zarządu Gminy ds. Problematyki Alkoholowej o realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za 2002r. oraz zapoznano się z projektem tego Programu na 2003r.

W trakcie posiedzenia pozytywnie oceniono realizację ww. Programu za 2002r. oraz wyrażono pozytywną opinię o przygotowanym Programie na 2003r., w którym zakłada się min. realizację takich zadań, jak:

• wdrażanie profesjonalnych programów profilaktycznych w szkołach na terenie gminy,
  • udzielanie pomocy finansowej istniejącym świetlicom środowiskowym dla dzieci i młodzieży oraz dalsze wyposażanie tych placówek w sprzęt dla uatrakcyjniania spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież,
  • dofinansowanie działającej w Szpitalu Powiatowym Poradni Odwykowej oraz Miejsko - Gminnego Punktu Konsultacyjnego,
  • dofinansowywanie udziału w szkoleniach, konferencjach, itp. osób pracujących na rzecz uzależnionych od alkoholu i ich rodzin,
  • przeszkolenie osób prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych w zakresie przestrzegania postanowień ustawy o wychowywaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Stosownie do nowelizacji ustawy o wychowywaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, podczas posiedzenia wyrażono pozytywne opinie o zgodności lokalizacji punktów sprzedaży napojów alkoholowych w odniesieniu do, złożonych przez przedsiębiorców ze wsi: Męcina, Młynne, Rupniów i Siekierczyna, wniosków o wydanie zezwoleń na sprzedaż tych napojów.
Następnie rozpatrzono kilka wniosków skierowanych przez Komendę Powiatową Policji w Limanowej o objęcie leczeniem odwykowym kilku mieszkańców z terenu gminy.