A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Heligoniści z Małopolski zaprezentowali się w Mordarce

20.03.2018
W minioną sobotę 17 marca w Domu Weselnym "Walek" w Mordarce odbył sie I. Konkurs Heligonistów Województwa Małopolskiego zorganizowany przez Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu oraz Józefa Tokarczyka - Kierownika Zespołu "Spod Kicek " z Mordarki.

 


Wspólna inicjatywa organizacji I. Konkurs Małopolskich Heligonistów podjęta przez MCK "Sokół" oraz Józefa Tokarczyka spotkała się ze sporym odzewem sympatyków tego instrumentu. W ramach I. edycji Konkursu zaprezentowało sie 38 muzyków, pochodzących z siedmiu małopolskich powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, krakowskiego, limanowskiego, nowosądeckiego, suskiego oraz tarnowskiego. Czteroosobowe Jury w składzie:

- Aleksandra Szurmiak-Bogucka - etnomuzykolog /Przewodnicząca/
- Przemysław Ficek - folklorysta, multiinstrumentalista
- Ignac Tropek - folklorysta, heligonista
- Jadwiga Adamczyk - muzyk, folklorystadokonało oceny poszczególnych występów przyznając w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrody finansowe za najwyższe zdobyte miejsca w konkursach: Indywidualnym oraz Mistrz i Uczeń.
Jak podkreśliła Komisja oceniająca występy Konkurs pokazał ogromne zainteresowanie w terenie heligonką, instrumentem nieco zapomnianym, który dzięki podjętej inicjatywie ponownie zaistniał w praktyce.
Poniżej szczegółowy Protokół z posiedzenia Komisji I. Konkursu Heligonistów Województwa Małopolskiego oraz galeria zdjęć.


Liczba wyświetleń: 946
1

Pliki do pobrania

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30