Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Zaproszenie na spotkanie upamiętniające papieża Jana Pawła II

07.05.2024
Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi - Filia w Męcinie serdecznie zaprasza na spotkanie upamiętniające naszego Papieża Jana Pawła II, które odbędzie się 17 maja 2024 r. o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej w Męcinie. Wykład pt.: "Dziedzictwo Św. Jana Pawła II. Pamięć i wdzięczność. W 104. rocznicę urodzin oraz 10. rocznicę kanonizacji" wygłosi - ks. dr hab. Stanisław Cieślak SJ.
 
Dla młodego pokolenia dokonania papieża Jana Pawła II są nierzadko mało znane. Jan Paweł II wzywał do otwarci drzwi Chrystusowi głosił Jego Ewangelie. Jego wybór na Stolicę Piotrową zainicjował przemiany w Polsce oraz wywołał pozytywne zmiany w wielu częściach świata. Po śmierci nazywano go Jan Paweł II Wielki. Jego pogrzeb w Rzymie zgromadził wielu przywódców świata i był nie tylko podniosłą uroczystością religijną z udziałem kilku milionów wiernych, ale także wyrazem wdzięczności za jego owocną posługę jako następca św. Piotra. W wykładzie zostaną przedstawione najważniejsze osiągnięcia papieża Jana Pawła II.Liczba wyświetleń: 290
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne