DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W MĘCINIE

22.09.2014

19 września 2014 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Świętowanie, dzieci rozpoczęły audycją radiową dedykowaną całej społeczności szkolnej. W tym dniu przedszkolaki z poszczególnych grup przybyły ubrane w trzech różnych kolorach. Brały udział w zabawach muzyczno – ruchowych, tanecznych oraz zabawach integracyjnych mających na celu wzajemne poznanie się przedszkolaków. Po zabawach dzieci zaproszone zostały na poczęstunek.

O święcie przedszkolaków pamiętał również Samorząd Uczniowski, który zaprezentował inscenizację do wiersza Jana Brzechwy „Stefek Burczymucha”. Dla najmłodszych zorganizowano także konkurs plastyczny w formie prac grupowych pt. „Moje wymarzone przedszkole”. Wszystkie dzieci za udział w konkursie otrzymały słodycze. W ramach akcji „Bezpieczne Przedszkolaki”, dzieci otrzymały odblaskowe znaczki ufundowane przez Panią Dyrektor.

Obchody Dnia Przedszkolaka zakończyły się występem dla rodziców. Dzieci z radością zaprezentowały wierszyki oraz zaśpiewały i zilustrowały ruchem piosenkę „Przedszkole drugim domem jest”.