Mistrzostwa gminy w piłce nożnej chłopców i dziewczat ur. 2006 i młodszych

13.05.2019
Kolejne piłkarskie emocje za nami! Tym razem do rywalizacji o tytuł Mistrzów Gminy Limanowa w piłce nożnej i awans na zawody powiatowe walczyli chłopcy i dziewczęta z rocznika 2006 i młodsi.

Chłopcy w wyniku przeprowadzonego losowania zostali podzieleni na trzy grupy. W grupie A znalazły się drużyny z SP nr 1 w Starej Wsi, SP w Nowym Rybiu, SP nr 2 Męcina oraz SP Pisarzowa. W grupie B - SP nr 1 w Męcinie, SP w Kaninie i  SP nr 2 w Starej Wsi, a w grupie C Mordarka, Kłodne i Wysokie.

Do rozgrywek finałowych awansowała jedna drużyna z każdej grupy a były to: z grupy A Stara Wieś 1, z grupy B Męcina nr 1 i z grupy C Mordarka. Po zaciętej rywalizacji  tytuł najlepszej drużyny pozostał w rękach dotychczasowych mistrzów, czyli chłopców z Mordarki, srebro trafiło do rąk chłopców ze Starej Wsi 1, a brąz do drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie.

W kategorii dziewcząt zgłosiły się tylko dwie drużyny - Młynne i Wysokie.  W meczu o zwycięstwo lepsze okazały się dziewczęta z Wysokiego i to one będą reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych.

Podsumowania turnieju oraz wręczenia nagród, dyplomów, medali i pucharów dokonał Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie Maria Lupa oraz Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Wojciech Korabik.

Na zakończenie Wójt Jan Skrzekut podziękował zawodnikom i nauczycielom za udział we wszystkich sportowych zmaganiach, gdyż rozgrywki w piłce nożnej były ostatnimi  w ramach kalendarza szkolnych zawodów sportowych na rok 2018/2019. Kolejne rozgrywki dopiero we wrześniu, ale już dziś zachęcamy do licznego udziału i wspólnej zabawy.