A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

14 kwietnia - konkursy palm wielkanocnych

08.04.2019
Najbliższa niedziela w tradycji Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Palmowa. W tym dniu wierni przynoszą do kościołów tradycyjne palmy wielkanocne. W wielu parafiach organizowane są konkursy na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną, a za najpiękniejsze palmy uczestnicy otrzymują nagrody.

Najważniejsza uroczystość Niedzieli Palmowej to święcenie palm. Zwyczaj ten wprowadzony został do liturgii kościoła katolickiego w XI wieku. Według tradycji katolickiej w dniu tym wierni przynoszą do kościołów tradycyjnie przygotowane palmy wielkanocne, które symbolizują zmartwychwstanie i nieśmiertelność duszy. Palmy święcone są podczas mszy św., a w parafiach które organizują konkursy najpiękniej wykonane palmy są nagradzane.

Na organizowane w okolicznych parafiach konkursy palm wielkanocnych Wójt Gminy Limanowa przeznaczył w br.  kwotę 3.400,00 zł, doceniając kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą przez twórców palm.


Liczba wyświetleń: 820
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30