Aktywne ferie w świetlicy wiejskiej w Sowlinach

26.02.2018
Gry, zabawy, zajęcia techniczne, artystyczne, sportowe i kulinarne – to tylko cześć atrakcji organizowanych w okresie ferii zimowych przez świetlice wiejskie z gminy limanowa. Uczestnicy zajęć w świetlicy w Sowlinach jak zwykle postawili na aktywny wypoczynek. Na prowadzonych przez Tomasza Kurczaba warsztatach  nikt nie narzekał na nudę, a dobre humory dopisywały wszystkim uczestnikom zajęć przez cały okres zimowego wypoczynku. Efektem wspólnych działań było m.in. własnoręcznie stworzone śniegowe iglo!

W ruch poszły również młotki, wiertarki i gwoździe przy użyciu których powstały wspaniałe karmniki dla ptaków.

W drugim tygodniu ferii odbył się długo wyczekiwany przez wszystkich Turniej Gry w Piłkarzyki.  Tradycyjnie już wydarzenie to cieszyło się dużym zainteresowaniem, a rywalizacja o atrakcyjne nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Limanowa była bardzo zacięta.

Na zakończenie sportowych emocji na wszystkich uczestników czekało ognisko. Pieczenie kiełbasek w zimowej scenerii okazało się dla dzieci i młodzieży wspaniałą przygodą. Pomimo mrozu atmosfera była gorąca i wszyscy bawili się znakomicie. Mimo że dwa tygodnie ferii zimowych dobiegły już końca, to miłe wspomnienia zostaną w pamięci na długo.