Uczennica z Pasierbca Finalistką Małopolskiego Konkursu z Języka Niemieckiego

04.04.2017
3 kwietnia 2017 r. w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Nowym Sączu, odbyło się uroczyste zakończenie Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjum, którego organizatorem jest  Kuratorium Oświaty w Krakowie.
 Finalistką tego konkursu została uczennica klasy II z Zespołu Szkół w Pasierbcu Gabriela Wątroba przygotowywana przez nauczycielkę Alicję Banat.

Uczennica znalazła się w grupie 57 gimnazjalistów osiągających najlepsze wyniki w nauce języka niemieckiego w Małopolsce. Konkurs jest trudny, gdyż nie nawiązuje swoją tematyką do konkretnego zagadnienia, a sprawdza przekrojową wiedzę uczniów z zakresu podstawy programowej, niejednokrotnie wykraczając poza ten obszar. Aby zostać finalistką, trzeba było zakwalifikować się po etapie szkolnym do etapu rejonowego  i zdobyć co najmniej 85 %, a na etapie wojewódzkim nie miej niż 50% punktów z możliwych do uzyskania. Podkreślić należy, że jest to jedyna uczennica z powiatu limanowskiego, która w tym konkursie uzyskała tytuł finalisty.

Uczennicy należą się serdeczne gratulacje oraz podziękowania za trud włożony w przygotowanie do konkursu. Życzymy dalszych sukcesów.