PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY MaGa - wyniki VI edycji

16.05.2019
Po trzech konkursach śpiewu, scenek teatralnych  oraz  tańca wiemy już która szkoła zwyciężyła w ogólnej klasyfikacji tegorocznej VI edycji Przeglądu Artystycznego MaGa. Godziny przygotowań i prób, nerwy i emocje -  to wszystko wiązało się z występami w każdym z konkursów. Teraz przyszedł czas na podsumowanie, bowiem VI edycja Przeglądu MaGa przeszła już do historii i pora na wyniki tegorocznych prezentacji.

Przypomnijmy - w ramach tegorocznej edycji Przeglądu  młodzi gminni artyści spotkali sie dnia 25 kwietnia podczas konkursu śpiewu, dnia 9 maja prezentując scenki teatralne oraz 14 maja na konkursie tańca. Łącznie w tegorocznych prezentacjach, które miały miejsce w świetlicy w Starej Wsi I  uczestniczyło ponad 300 uczniów z gminnych szkół.

Po zliczeniu punktów uzyskanych przez poszczególne placówki wiadomo już która szkoła została laureatem VI edycji Przeglądu MaGa - zdobywcą pierwszego miejsca i głównym laureatem została SZKOŁA PODSTAWOWA W MORDARCE z sumą 45 punktów. Tuż za nią, ze stratą jedynie dwóch punktów jest SZKOŁA PODSTAWOWA nr 1 W MĘCINIE. Miejsce trzecie należy do SZKOŁY PODSTAWOWEJ w KANINIE, która zebrała 38 punktów.

Do SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MORDARCE trafi więc GŁÓWNE TROFEUM MAGA i nagroda pieniężna w kwocie 1.500,00 zł
Zespół "Ludowianki" z SP Mordarka, w trakcie wystepu który nagrodzony został w konkursie śpiewu I miejscem oraz tytułem "Grand Prix" (jedyne "Grand Prix" przyznane w tegorocznej edycji Przeglądu "MaGa"):

SZKOŁA PODSTAWOWA nr 1 W MĘCINIE za zdobycie II miejsca otrzyma nagrodę pieniężną w kwocie 1.300,00 zł
Grupa teatralna "Teatr Małych Wielkich Spraw" reprezentująca Szkołę Podstawową nr 1 w Męcinie podczas występu za który nagrodzona została I miejscem:

Za III miejsce uzyskane w ogólnej klasyfikacji Przeglądu SZKOŁA PODSTAWOWA W KANINIE otrzyma kwotę 1.000,00 zł
Najmłodsza grupa z SP Kanina, która w konkursie teatralnym wywalczyła I miejsce:

Oficjalne wręczenie okolicznościowych czeków za zwycięstwo w VI edycji Przeglądu "MaGa", a także nagrody GRAND PRIX przyznanej w  konkursie śpiewu  grupie "Ludowianki" ze Szkoły Podstawowej z Mordarce nastąpi podczas GMINNEGO DNIA DZIECKA, który odbędzie się w sobotę 1 czerwca na stadionie sportowym w Starej Wsi.

Poniżej TABELA Z PUNKTACJĄ GENERALNĄ VI EDYCJI PRZEGLĄDU ARTYSTYCZNEGO "MaGa":

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczny udział i piękne prezentacje, a  opiekunom za przygotowanie dzieci i młodzieży do występów, zapraszając do udziału w przyszłorocznej edycji Przeglądu.