Festiwal kowalski w Bawarii z udziałem kowali z Pisarzowej

07.08.2014

Miasteczko Kolbenmoor  w południowej Bawarii od 31 lipca do 03 sierpnia  okazało się  Mekką kowali i artystów, dla których stal jest podstawowym tworzywem pracy. Spotkanie ponad 150 artystów tego trudnego rzemiosła, którzy przyjechali z całej Europy odbyło się już po raz dziesiąty. Swoje dzieła jaki i umiejętności prezentowali przedstawiciele m.in. Norwegii, Holandii, Włoch, Czech . Znaleźli się  tam również przedstawiciele Polski,  a ściślej mieszkańcy gminy Limanowa - Władysław Raczek kowal z Pisarzowej wraz z bratem Wojciechem, którzy swoje rzemieślnicze dzieła wystawiali na specjalnie przygotowanym stoisku, a prace „naszych” artystów wzbudzały ogromne zainteresowanie wśród licznie przybyłych miłośników kowalskiego fachu.