Dołącz do drużyny Energii!

06.11.2017
Drużyna Energii to ogólnopolski program sportowo-edukacyjny, skierowany do uczniów klas VI i VII szkół podstawowych oraz II i III gimnazjów. Podstawowy cel to zachęcenie młodych ludzi do aktywności fizycznej. Pomóc w tym mają ambasadorzy – Krzysztof Golonka,  Bartosz Ignacik, Marek Citko oraz  Krzysztof Ignaczak. Pierwsza edycja Drużyny Energii obejmie zmagania piłkarskie oraz siatkarskie. Uczestnicy turnieju przez siedem miesięcy, od grudnia do czerwca, będą zachęcani do podejmowania sportowych wyzwań. W każdym miesiącu jury wybierze najbardziej zaangażowaną szkołę, do której przyjedzie drużyna ambasadorów i przeprowadzi pełen wyzwań sportowy turniej, sprawdzający umiejętności młodych zawodników.

Jak przystąpić do zmagań?

To proste! Po pierwsze należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie DruzynaEnergii.pl. Może to zrobić nauczyciel lub dyrektor szkoły. Aby wejść do programu, uczniowie muszą nagrać liczący nie więcej niż 120 sekund materiał wideo, w którym pokażą sportowy charakter swojej szkoły. Termin zgłoszeń mija 13 listopada. 100 szkół z najciekawszymi zgłoszeniami otrzyma zestawy strojów sportowych New Balance i weźmie udział w projekcie Drużyna Energii.
Na stronie internetowej Drużyna Energii raz w tygodniu ambasadorzy opublikują film z ćwiczeniami, które uczniowie będą musieli powtórzyć. Za każde wideo z zadaniem „odrobionym” przez młodzież szkoła otrzyma punkty. Do najbardziej aktywnej w każdym miesiącu placówki przyjedzie drużyna ambasadorów i przeprowadzi wyjątkowy konkurs. Punktowana będzie precyzja, powtarzalność i technika. Wśród konkurencji nie zabraknie widowiskowych strzałów w poprzeczkę czy perfekcyjnego podbijania piłki siatkowej. Jest o co walczyć! Dla trzech najlepszych szkół nagrodą jest wyposażenie sali gimnastycznej. Organizatorzy przewidzieli też wyróżnienia indywidualne.

Drużyna Energii została objęta patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Instytutu Matki i Dziecka.