XXXII Sesja Rady Gminy

29.03.2010

W gminie Limanowa odbyła się XXXII Sesja Rady Gminy, na której Rada Gminy zdecydowała o wyodrębnieniu w budżecie gminy na 2011r. środków stanowiących fundusz sołecki.

Ponadto Rada Gminy podjęła uchwały w sprawach:

• zmian w budżecie Gminy Limanowa na rok 2010,

• zaciągnięcia pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie na realizację zadania p.n. "Budowa kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowościach Męcina i Pisarzowa",
  • wyrażenia zgody na przedłużenie umów najmu lokali z ich dotychczasowymi najemcami,
  • przystąpienia Gminy Limanowa do realizacji projektu w ramach Poddziałania 7.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Podczas sesji Wójt Gminy Władysław Pazdan poinformował o swojej działalności w okresie międzysesyjnym.

Natomiast radni w ramach interpelacji i wniosków poruszyli problemy związane z:

• naprawą dróg powiatowych, gminnych i osiedlowych po okresie zimowym;
  • urządzeniem placu targowego dla rolników na terenie Limanowej;
  • wystąpienia z wnioskiem do władz nadrzędnych w sprawie zwolnienia z rezerwacji terenu pod zbiornik w Młynnem;
  • zorganizowania akcji sprzątania poboczy dróg po okresie zimowym;
  • zwiększenia pojemności centrali telefonicznej w Kaninie i Siekierczynie w celu stworzenia możliwości podłączenia się chętnych do Internetu.

Odpowiedzi na interpelacje udzielił Wójt Gminy Limanowa.

Na zakończenie sesji Przewodniczący Rady, Wójt Gminy i radni gminy złożyli sobie wzajemne życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.

Stanisław Odziomek

Ponadto Rada Gminy podjęła uchwały w sprawach:

• zmian w budżecie Gminy Limanowa na rok 2010,

Natomiast radni w ramach interpelacji i wniosków poruszyli problemy związane z:

• naprawą dróg powiatowych, gminnych i osiedlowych po okresie zimowym;
  • urządzeniem placu targowego dla rolników na terenie Limanowej;
  • zorganizowania akcji sprzątania poboczy dróg po okresie zimowym;

Odpowiedzi na interpelacje udzielił Wójt Gminy Limanowa.

Stanisław Odziomek